Účinná pomoc od bolesti díky domácímu cvičení

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Nemáte možnost dojít na fyzioterapii ať jste z malého města, kde fyzioterapie vůbec není, nebo jsou ve Vašem okolí termíny pro objednání na fyzioterapii plné na několik týdnů až měsíců? Rádi bychom Vám představili web FYZIOklinika.cz, který se zabývá bolestmi pohybového aparátu, popsáním nejrůznějších pohybových problémů a jejich účinným řešením. Pochopitelně nic nemůže 100% nahradit osobní návštěvu fyzioterapeuta, ale i tak se snažíme pomoci veřejnosti tím, že dáváme k dispozici všem zdarma informace o možných příčinách bolestí a jejich nápravě formou zdravotních cviků.

Máte bolesti, ale nemáte možnost dojít na fyzioterapii?
Pokud máte bolesti pohybového aparátu můžete si vybrat na webu fyziokliniky cviky v sekci “bolí mě” a podle toho, kterou část těla vyberete, Vám budou doporučeny konkrétní cviky. Vybírat můžete ze cviků, které poslouží jako akutní první pomoc při bolesti. Vybírat můžete i mezi cviky s pomůckami nebo ze cviků s pomocí druhé osoby. Pokud byste se chtěli ujistit, že je výběr cviků vhodný a jejich provedení je správné, je možné využít službu fyzioterapie po telefonu, kdy Vás terapeut přes telefon či webkameru cvičením provede.

Domácí kancelář
Velká část administrativních pracovníků pracuje z domova, ale jsou i zaměstnání, která se vykonávají v sedě (řidiči, dělníci u pásu, atd.). Neměli bychom zapomínat na to, že nesprávným sezením si můžeme způsobit mnohdy horší zdravotní problémy. Máme na mysli problémy s pohybovým aparátem způsobené nesprávnou ergonomikou Vašeho pracoviště. Na webu fyziokliniky najdete na toto téma články, kde se můžete inspirovat doporučením zkušených vysokoškolsky vzdělaných fyzioterapeutů a to jak na přípravu správného pracovního prostředí, tak i mnoho návodů na cvičení, na které byste si během pracovní doby měli najít čas. Tyto cviky je samozřejmě nutné provádět nejen doma nebo v autě, ale i při běžném provozu ve Vaší kanceláři nebo obvyklém pracovním prostředí.

Kuchař, zubař, kadeřník, zedník, řidič, prodavač…
Při tvoření návodů na cvičení jsme mysleli i na většinu dalších povolání. Máte fyzicky namáhavou profesi, trávíte většinu pracovní v jedné strnulé poloze, jste neustále na nohách? I pro Vás máme připraveny skupiny návodů na kompenzační cvičení při Vaší profesi.


Cvičení a zase cvičení
Ve FYZIOklinice se snažíme připravovat a natáčet stále nové videonávody i nové kategorie cviků dle toho, pro koho jsou určeny. Nyní na našem webu naleznete cvičení pro lidi, kteří mají přetížené tkáně, jsou po úrazu či operaci, mají různé specifické diagnózy, ale i pro sportovce či těhotné maminky. Naše cviky jsou určeny pro lidi všech věkových kategorií včetně cvičení s těmi nejmladšími od kojeneckého věku.

Buďte zdrávi!
Všem přejeme, ať Vám naše doporučení a námi natočené cviky pomohou. Avšak nezapomeňte na to, že nikdy není vhodné cvičit přes přílišnou bolest a že nevhodně zvolený cvik může tělu i ublížit. Ke cvičení tedy přistupujte s rozumem a pokud si nejste jisti, zda Vám dané cviky pomáhají, vždy je raději konzultujte s fyzioterapeutem.

Pevně věříme, že Vám cviky pomohou a to nejen v současné době krize.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Účinná pomoc od bolesti díky domácímu cvičení, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: Účinná, pomoc, bolesti, díky, domácímu, cvičení.

Kde najít informace×