Top recepty na listopad a prosinec 2020 aneb zahřejte se zevnitř…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Podzimní barevné listí už skoro opadalo a lesy se pomalu začínají ukládat k zimnímu spánku. Krajinu zdobí cukrový poprašek prvního sněhu a hospodyně se v teple domova pomalu chystají na Vánoce. Inspirujte se našimi recepty, které vás zahřejí zevnitř a vykouzlí vám úsměv spokojenosti na rtech.

Barvy na talíři

Dny se krátí a nedostatek slunečního svitu a sytých barev si můžeme vynahradit právě na talíři. Připravte si doma jídlo hrající všemi barvami, které vás prohřeje také zevnitř. Při volbě surovin dejte přednost těm, které mají červenou, oranžovou či žlutou barvu. Suroviny hrající teplými barvami vás krásně prohřejí zevnitř a vykouzlí vám úsměv na rtech. Inspirujte se našimi recepty na pokrmy připravené z dýně hokaido. Dýně se dá připravovat hned na několik způsobů, můžete z ní připravit tradiční polévku či omáčku. Výborná je také marmeláda z dýně, která se dá použít také do tradičního vánočního cukroví. Dýně je rozhodně nepostradatelná zimní surovina.

Suroviny co zahřejí

V zimě je lepší volit potraviny, které vás zahřejí zevnitř a vyhnout se studeným zeleninovým salátům. Zeleninu raději tepelně upravte a dopřejte si co nejvíce lokálních a sezónních potravin. Pokud se budete držet ryze letního jídelníčku tak hrozí, že si tělo začne energii hledat jinde třeba v nezdravých a sladkých jídlech. Odpoutání se od tradic a přírodních zákonů s sebou nese také velké množství problémů a civilizačních chorob. A proto do svého jídelníčku zařaďte takzvané teplé potraviny s výraznější chutí například houby, oříšky, semínka, nebo vejce, dále koření, jako je skořice, hřebíček, zázvor, chilli a podobně. Například ovesné vločky obsahují dostatek živin, vlákninu a přírodní bílkovinu. Inspirujte se našimi recepty na granolu, kterou si jednoduše připravíte doma. Z vloček se dá uvařit také výborná polévka, kterou oceníte když zrovna spěcháte. Ovesné vločky se v podstatě dají připravovat na tisíce způsobů a zároveň jde o surovinu, za kterou příliš nezaplatíte.


Zdravé Vánoce

Vánoce jsou tradičně spojeny s dobrým jídlem a pitím. Někdy je toho tolik, že si na nový rok většina z nás dává přecevzetí snížení své hmotnosti. Zkuste letos nahradit cukr, bílou mouku, tatarku a podobně za zdravější varianty. Připravte si bramborový salát s jablky a bílým jogurtem. Díky této kombinaci salát odlehčíte a nebudete se cítit jako “balón”. Do cukroví přidejte místo cukru med či agávový sirup a vyzkoušejte recepty na raw cukroví. Tato delikatesa bez které se neobejde žádná vánoční tabule, může být také zdravá, obsahuje totiž plno oříšků a sušených plodů. Mlsat se dá také zdravě a tak se inspirujte recepty na raw či bezlepkové cukroví.

Čokoládová granola

Čokoládová granola


Perfektní snídaně, která vás zasytí a její chuť si doslova zamilujete.


Raw linecké cukroví

Raw linecké cukroví


Vyzkoušejte tradiční linecké cukroví trochu jinak.


Granola

Granola


Snídaně je základní je nejdůležitější jídlo dne. Připravte si zdravou domácí Granolu, kterou můžete darovat také svým blízkým.


Veganské Toffifee

Veganské Toffifee


Cukroví, které budete chtít jíst i mimo Vánoce a nebudete muset mít výčitky.


Ghee - zdravé přepuštěné máslo

Ghee - zdravé přepuštěné máslo


Už naše babičky věděli proč je konzumace přepuštěného másla zdravá.


Vánoční datlové kuličky

Vánoční datlové kuličky


Časově nenáročné cukroví, jehož chutí oslovíte děti i dospěle.


Masala chai

Masala chai


Pochází z Indie, ale milují ho lidé na celém světě. Věděli jste že slovo čaj pochází právě z Indie?


Vánoční medové koule

Vánoční medové koule


Vánoční medové koule upečte těsně před Vánoci. Protože jinak je nejspíš budete muset upéci znovuSdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top recepty na listopad a prosinec 2020 aneb zahřejte se zevnitř…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, listopad, prosinec, 2020, aneb, zahřejte, zevnitř….

Kde najít informace×