Top 7 přírodních tipů na zlepšení imunitního systému...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Imunitní systém je základní obranný mechanismus našeho těla, který bojuje s choroboplodnými zárodky a udržuje nás zdravé. Občas se však stává, že imunitní systém selže a vy se nakazíte a onemocníte. Jak zlepšit imunitní systém je první otázka, která vás napadne. Existují nějaké potraviny na posílení imunity? Lze k posílení imunitního systému použít vitaminy? Jakou roli hraje strava? Jaké změny v životním stylu musíte udělat, abyste získali lepší imunitní systém? Naše návyky ovlivňují způsob, jakým naše tělo reaguje na útok bakterií. Přizpůsobení správných a zdravých návyků může výrazně prospět naší imunitní funkci, aby fungovala lépe. Máme pro vás několik úžasných zdravotních tipů, jak přirozeně zvýšit imunitu.

1) Zvládejte stres

Od napjatého pracovního rozvrhu až po řešení dětských záchvatů vzteku je život plný stresových situací. Když jste přetíženi, vaše imunita klesá a díky tomu jsme náchylnější na různé nemoci. Měli byste si proto dát pauzu, kdykoli je to potřeba, abyste se zbavili stresu a dopřáli si odpočinek.

2) Dostatečně spěte

Nedostatek spánku uvolňuje v těle vyšší hladinu stresových hormonů a to může způsobit větší zánět v těle. Pravidelný osmihodinový spánek dokáže zázračně posílit váš imunitní systém.

3) Nekuřte a nepijte alkohol

Nadměrná konzumace tabáku a pití alkoholu zhoršuje imunitní systém a zvyšuje náchylnost k plicním infekcím.


4) Jezte potraviny na podporu imunity

V boji proti infekcím vám může pomoci vyvážená strava s velkým množstvím ovoce a zeleniny. Listová zelenina a jasně zbarvené ovoce jsou bohaté na antioxidanty, které posilují obranný mechanismus našeho těla.

5) Pravidelně cvičte

Pravidelné cvičení může zlepšit vaši náladu a zlepšit kvalitu spánku. Oba tyto faktory jsou pro zlepšení imunity zásadní.

6) Dodržujte hygiénu

Důkladné mytí rukou a nohou vám pomůže vyhnout se nachlazení a infekcím. Ušetříte si tak čas strávený v posteli v horečkách.

7) Choďte na preventivní prohlídky

Zjištění celkového zdravotního stavu vašeho těla je zásadní. Pravidelné zdravotní prohlídky mohou diagnostikovat predispozice k různým nemocem. Pomáhá zaznamenat, jak vaše tělo reaguje na stres, a odhalit základní onemocnění, které se časem může zhoršovat. Přehled o svém zdraví může být praktickým vodítkem pro posílení imunitního systému.

Špagetová dýně s žampiony

Špagetová dýně s žampiony


Špagetová dýně je skvělou alternativou ke klasickým těstovinám.


Topinková pomazánka podle Petry Burianové

Topinková pomazánka podle Petry Burianové


Není nic lepšího než křupavá a voňavá topinka. Vyzkoušejte si na ni natřít tuto pomazánku.


Domácí chléb s ořechy

Domácí chléb s ořechy


Pečení domácího chleba je skvělá zábava s křupavým finálem.


Fazolová polévka s rajčaty

Fazolová polévka s rajčaty


Tato hutná polévka se může podávat také jeko lehký hlavní chod.


Fazolová polévka se smetanou

Fazolová polévka se smetanou


Luštěniny jsou bohatým zdrojem bílkovin. Vyzkoušejte si připravit tento super recept.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 7 přírodních tipů na zlepšení imunitního systému..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, přírodních, tipů, zlepšení, imunitního, systému....

Kde najít informace×