Top 6 tipů pro přípravu zdravých jídel pro jednu osobu…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Žijete sami a potřebujete poradit jak se zdravě a přitom levně stravovat? Tento článek je vám šitý na míru. Dozvíte se jak si nakoupit a připravit chutné jídlo bohaté na veškeré živiny a přitom nejíst celý týden to samé.

1./ Plánujte dopředu

Plánování je vždy užitečné, a když vaříte zdravá jídla pro jednoho, je to ještě důležitější. Můžete si například naplánovat jídlo na čtrnáct dní dopředu. Takto můžete uvařit dvě nebo více porcí, ale část z nich uložit do mrazáku na další týden. Pak budete mít předpřipravené možnosti pro dny, kdy se vám nechce vařit.


2./ Udělejte si zásoby zdravých potravin

Udělejte si zásoby mražené zeleniny, která vám zásadně ušetří čas při přípravě. Nezapomeňte, že můžete zmrazit také krájený chléb - rozmrazit si můžete jen to co sníte a vyhnete se tak plýtvání.


3./ Rozdělte recept na polovinu

Může být obtížné najít zdravé recepty, které by vyhovovaly porcím jednoho člověka. Však dobrou zprávou je, že většinu receptů lze rozdělit na polovinu. Vyhnete se tak přebytečných zbytků. Tím, že recept rozdělíte na polovinu, nebo dokonce třetinu, pokud je určen pro šest a více osob, vyhnete se přebytečných zbytků.


4./ Použijte zbytky

Ušetřete čas i peníze a tím, že si naplánujete jak využít přebytečné suroviny, vyhněte se plýtvání. V závislosti na tom, co máte doma, může být dobrým způsobem využití přebytečné zeleniny, salátu, omelety, polévky nebo masa. Vařit stylem co dům dal je přece zábava.

5./ Minimalizujte nepořádek v mikrovlnné troubě

Mikrovlnné trouby jsou užitečné, pokud vaříte pro jednoho - ušetříte se tak zapínání trouby a nemusíte umývat tolik hrnců a pánví. V mikrovlnné troubě můžete ohřívat zeleninu, rýži, brambory, lososa a další pokrmy.

6./ Vybírejte si zdravé hotovky

Pokud hledáte hotová jídla, většina supermarketů nabízí sortiment hotových jídel. Prohlédněte si pečlivě veškeré etikety balení a vyberte si jídlo bez “éček”, zejména pokud jde o nasycené tuky a sůl. Jídlo podávejte s další zeleninou nebo salátem.

Omeletka s jarní cibulkou

Omeletka s jarní cibulkou


Jednoduchá snídaně nebo brunch, který budete milovat.


Zapečené rizoto s parmezánem

Zapečené rizoto s parmezánem


Jednoduchý oběd, který máte rychle hotov a přitom je tak chutný.


Zapečené brambory v troubě

Zapečené brambory v troubě


Stačí nakrájet, připravit veškeré suroviny a trouba udělá vše za vás.


Celerový krém s uzeným tempehem a pečenou bramborou

Celerový krém s uzeným tempehem a pečenou bramborou


Polévka za pár korun a přitom vás svou chutí ohromí.


Zapečená dýně se sýrem

Zapečená dýně se sýrem


Sezónní suroviny vždy nakopíte za skvělé ceny a přitom z nich připravíte lahodný pokrm.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 6 tipů pro přípravu zdravých jídel pro jednu osobu…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, tipů, pro, přípravu, zdravých, jídel, pro, jednu, osobu….

Kde najít informace×