Top 5 způsobů, jak zůstat v zimě fit a mít pevné zdraví…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Už je to tu zase! Roční období, kdy vzduchem vlají bacily a všichni se snaží udržet v teple. Zima se k nám plíží a my začínáme být vyčerpání, unavení a celkově bez energie. To vše samozřejmě nejvíce platí, pokud se nestaráme o své zdraví. Jak tedy v zimě žít zdravě? Přinášíme vám přehled zimních wellness tipů, které vám pomohou překonat chladné měsíce s dobrým pocitem a vzhledem - od zdravého stravování až po zajištění dostatečné fyzické aktivity, když teploty klesají.

Jak si v zimě udržet zdravý životní styl

Abyste si udrželi dobrou kondici a zdraví i v zimních měsících, je důležité zařadit do svého denního režimu několik zdravých návyků.

1/ Zůstaňte aktivní

Vedle správného stravování je pro zdravý životní styl v zimě (a vlastně v každém ročním období) nejdůležitější zůstat aktivní. Může být obtížné motivovat se k tomu, abychom vyšli ven, když je taková zima, že vidíte jak vám jde pára od úst. Ale jakmile se zapotíte, můžete být vděční, že venku není dusno. V opačném případě můžete vždycky vyrazit do posilovny.

2/ Získejte dostatek vitaminu D

Mnoho lidí má v zimních měsících problém získat ve stravě dostatek vitaminu D kvůli nedostatku slunečního záření. Za jasných dnů, kdy svítí slabé zimní slunce, vyjděte ven a využijte těchto paprsků. Zajistěte si také dostatečný přísun vitaminu D ve stravě - myslete na tučné ryby, jako je tuňák, makrela a losos, sýry a vaječné žloutky. Případně můžete zařadit doplňky stravy.


3/ Vrstvěte oblečení

V zimních měsících klesají teploty i pod bod mrazu, a proto je důležité se pohodlně a příjemně obléknout. Bambusová tkanina je díky svým termoregulačním vlastnostem ideální volbou pro vrstvení. Například bambusové tričko s dlouhým rukávem je ideální pro navléknutí přes obyčejné tričko a pod bundu. Když vám bude horko pohodlně jednu vrstvu sundáte a případně pak zase doobléknete.

4/ Chraňte svou pokožku

Všichni víme, že zimní měsíce mohou být pro naši pokožku kruté a zanechávají ji suchou a popraskanou. Dbejte na to, aby pokožka byla dostatečně hydratovaná a používejte balzám na rty, který je ochrání před chladem. Je dobré mít u sebe krém na ruce, protože je běžné, že nám ruce při poklesu teplot otékají a praskají.

5/ Dopřejte si dostatek spánku

Je důležité mít dostatek spánku po celý rok, ale v zimě to naštěstí bývá o něco snazší. Bez letních prudce stoupajících teplot, které nám nedovolí spát celou noc, je zima obdobím, kdy se můžeme zachumlat do postele a užít si nerušený spánek. Pro mnoho lidí může být problémem příliš mnoho spánku! S brzkým západem slunce a pozdním východem nás naše tělesné hodiny donutí zůstat v posteli celý den - kéž by!

Svatomartinská husa

Svatomartinská husa


Recept na lahodnou pečenou husičku, která má křehké masíčko.


Slané preclíky z tvarohového těsta

Slané preclíky z tvarohového těsta


Preclíky, kterým nikdo neodolá. Skvěle chutnají například k pivu.


Houbová omáčka s hovězím masem

Houbová omáčka s hovězím masem


Hovězí maso a houby tvoří ideální podzimní kombinaci.


Kuřecí stripsy jako z KFC

Kuřecí stripsy jako z KFC


Milujete KFC? Připravte si jejich zdravější variantu doma.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 způsobů, jak zůstat v zimě fit a mít pevné zdraví…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, způsobů,, jak, zůstat, zimě, fit, mít, pevné, zdraví….

Kde najít informace×