Top 5 tipů na jarní detox - dejte tělu prostor pro regeneraci…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Příchod jara by měl být tradičně spojován s detoxikací organismu. Minimálně jednou ročně bychom měli tělu nechat prostor pro regeneraci. Chcete být vitální a plné optimismu? Vyzkoušejte tento velmi příjemný rituál, která vám změní pohled na svět. Pokud zrovna nejste nastydlí, hurá do toho. Přinášíme

Bylinné čaje

Bylinky jsou doslova zlato přírody, působí blahodárně na celou řadu nemocí a zároveň nám pomáhají zbavit se toxinů. Natrhejte si rané kopřivy a dopřejte svému tělu intenzivní očistnou kůru. Při trhání všech bylin dbejte na to, kde rostliny trháte, u silnice to není rozhodně dobrý nápad. Zároveň se k bylinám chovejte šetrně a s respektem. Mezi velmi účinné byliny urychlující látkovou výměnu patří kromě kopřivy také pampeliška, čekanka, kořen lopuchu, oddenek pýru a puškvorec a všechny lze různě kombinovat. Nejlépe uděláte, když budete používat byliny čerstvé, vždyť samotné jaro je symbolem čerstvosti a svěžesti.

Speciální kapitolou je jarní očista jater. Zatímco k zimě přináležejí dle tradiční čínské medicíny ledviny, na jaře bychom měli věnovat pozornost okruhu jater a žlučníku. K očistě jater pomáhají úžasný byliny ostropestřec mariánský (nejlépe v olejové formě) a schizandra (klanopraška čínská).

Půst

Nemusíte se bát, protože také půst se dá natrénovat. Všude se mluví o tom, že je potřeba neustále jíst. Skoro nikde se však neuvádí, že díky tomu, že pořád jíme, tak naše tělo nestíhá odbourávat toxíny. Pravidelným půstem dopřejete tělu čas na to se revitalizovat a poradit si se vším co do něj nepatří. Hned napoprvé nemusíte vydržet tři dny. Postupujte po malých krůčcích. Na půst se můžete připravit tak, že začnete postupně zjednodušovat jídelníček až se dostanete buď na lehké zeleninové vyvary nebo zeleninu a ovoce v syrové podobě.


Jídelníček založený na zelenině

Vyzkoušejte několik týdnů přežít na živé stravě. Vysoké množství syrové, dušené, vařené i kvašené zeleniny dodá vašemu tělu potřebné živiny a obsažený vláknina vás krásně pročistí. Během doby co se stravujete tímto stylem, bychom měli vynechat maso, živočišný tuk a sladkosti. Při vegetariánské dietě navíc pocítíme více energie, protože jí tělo nespotřebuje na trávení tolik jako v případě živočišných bílkovin z masa. Budete se cítit fit, plní radosti a optimismu a díky tomu budete lépe zdolávat životní překážky.

Výplach střev

Přívrženci a odpůrci této detoxikační techniky se nemohou vůbec shodnou. V našich střevech se hromadí zbytky všeho co za rok zkonzumujete. Tyto toxické látky jsou složeny z různých toxických usazenin, chemikálií, bakterií, patogenních virů, plísní a podobně. Zní to jako z hororu, ale je důležité si přiznat, že je to ve vašich střevech. Vyhnout se těmto usazeninám se prakticky nelze, jde však o to, aby obsah našich střev byl takto kontaminován co nejméně, resp. aby zde ty „špatné“ mikroorganismy nezískaly převahu nad těmi „dobrými“ a užitečnými.

Meditace

Duševní zdraví jde ruku v ruce se stavem našeho těla. Stejně jako pečujeme o své tělo, tak bychom to měli dělat s naší myslí. Cíl je jednoduchý - navození vnitřního klidu a balancu. Pokud se vám podaří díky pravidelné meditaci tohoto cíle dosáhnout, měli byste se velmi ocenit, protože díky duševní rovnováze zvládnete v životě snad úplně všechno. Meditace nám může pomoci zbavit se bolestí a strachů a díky ní začneme život znovu žít. Na přetíženou psychiku je tato prastará technika hotový balzám na duši. Je vůbec v životě nutné brát antidepresiva?

Losos na másle

Losos na másle


Růžové maso lososa vábí pouhým pohledem. Milejeme tento recept.


Koprová omáčka podle Pohlreicha

Koprová omáčka podle Pohlreicha


Tradiční české jídlo, které si nemůžeme odpustit. Užijte si nedělní obět s koprovkou.


Dresing na tortily

Dresing na tortily


Už jste ochutnali tento lahodný dresing? Je velmi vláčný a bude jen třešničkou na vašich torilách.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 tipů na jarní detox - dejte tělu prostor pro regeneraci…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, tipů, jarní, detox, dejte, tělu, prostor, pro, regeneraci….


×