Top 5 tipů jak připravit sebe a dítě na návrat do školy…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Prázdniny plné dobrodružství a radovánek se ve velmi rychle blíží ke svému konci. Dětem brzy zazvoní jejich první zvonění a znovu usednou do lavic. Poradíme vám jak co nejlépe připravit sebe a děti na nový školní rok, aby to pro vás nebyl najednou šok.

Nakupte školní potřeby na jednom místě

Pokud si chcete ušetřit spousty starostí, stresu i peněz, naplánujte si nákup školních potřeb na jednom místě. Vyberte si obchod, který splňuje vaše požadavky a zároveň nabízí širokou škálu školních potřeb pro mladé studenty. Psací potřeby, sešity, výtvarné potřeby, batohy a mnoho dalšího můžete nakoupit, pomocí předem připraveného nákupního seznamu také online a ušetříte si tak stres s pobíháním po obchodním centru. Některé společnosti dnes nabízejí také ekologické školní pomůcky, díky kterým zjistíte lepší budoucnost vašich dětí.

Seznamte děti s prostředím školy

Pro prvňáčky může být vstup do nového školního prostředí trochu stresující, a proto doporučujeme vaše dítko se školním prostředím předem seznámit. Naplánujte si s potomkem cestu okolo jeho budoucí vzdělávací instituce a pokud to bude možné naplánujte si schůzku s budoucí paní učitelkou. V prostředí školy děti se vším důkladně seznamte, aby nabyly jistotu a sebevědomí.

Nastavte si společně denní režim

Během prázdnin si děti zvyknou na volnější režim, protože mohou ponocovat, spát jak dlouho chtějí a zažívají mnoho svobody a dobrodružství. Zvyknout si však znovu na brzké ranní vstávání a zodpovědnosti mladého studenta, může být obtížné i pro vás. Již z poloviny srpna začněte děti i sebe zvykat na brzké vstávání a časné usínání, brzy si všichni zvyknete a nástup do školy bude o to jednodušší. Dětem se nikdy nechce opouštět prázdninový režim a někdy bývají trochu vzdorovité, proto je dobré být důslední a také děti dostatečně motivovat.


Plánování je základ úspěchu

Vše má svůj čas i rytmus a sladit všechny členy domácnosti, aby to ráno pěkně odsýpalo je základem úspěchu. Od půlky srpna si začněte pomalu zvykat na každodenní ranní rutinu. Ideální je si připravit vše potřebné jako například svačinu či oběd předem večer. Zároveň si popovídejte o tom co vás druhý den čeká a na co se můžete těšit. Díky tomu budete v tom co děláte mnohem jistější a budete vědět co vás čeká. Je vědecky dokázáno, že plánování úkolů například při společné večeři je základem úspěchu.

Školní potřeby na jednom místě

Připravte společně s vaším studentem jeho dětský pokoj tak, aby si mohl ukládat školní potřeby na jedno místo a studium pro něj bude zábava. Organizovaný pracovní prostor, kde se dítě cítí motivovaně a bezpečně je základ úspěchu - pracovní stůl, ergonomická židle, dostatek polic a skříněk. Obrovským pomocníkem může být také malá psací tabule, kde si dítě může zapisovat všechny poznámky a díky tomu na nic nezapomene.

Sushi sendvič onigirazu

Sushi sendvič onigirazu


Skvělá školní svačinka pro děti i dospělé.


Sendviče s rajčaty a sýrem

Sendviče s rajčaty a sýrem


Jednoduchý sendvič, který máte připravený za několik minut.


Anglické toasty

Anglické toasty


Vydatná snídaně nebo svačinka do školy či práce.


Kuřecí sendvič s mozzarellou

Kuřecí sendvič s mozzarellou


Jednoduchý dietní sendvič, který vás zasytí na celé dopoledne.


Grilovaný sýrový sendvič Frico

Grilovaný sýrový sendvič Frico


Užijte si poslední letní grilování a připravte si tuto lahůdku.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 tipů jak připravit sebe a dítě na návrat do školy…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, tipů, jak, připravit, sebe, dítě, návrat, školy….


×