Top 5 recepty na červenec 2021…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Červenec je symbolem zralého ovoce, které nás osvěží v nejteplejším měsíci roku. Inspirujte se našimi sezónními tipy na lehké recepty z červeného ovoce.

Nepečený malinový koláč

Maliny patří jsou symbolem léta a patří k mezi nejchutnější ovoce, které u nás v létě dozrává. Připravte si tento jednoduchý nepečený koláč, jehož hlavní ingrediencí jsou zdravé maliny. Plody maliníku jsou zároveň bohatým zdrojem vitamínu C, vitaminy E, B1, B3, B12, provitamin A, z minerálních látek železo, hořčík, zinek, měď, vápník, fosfor a draslík, pektin, třísloviny nebo flavonoidy.

Vepřová panenka s třešněmi v portském víně

Ideální sváteční oběd s rodinou. Na první pohled působí recept složitě, ale hotový ho budete mít za necelou hodinu. Kombinace šťavnatého masa a třešní v portském víně je naprosto jedinečná a určitě vás osloví. Jako přílohu můžete zvolit vařené brambory nebo jednoduchý salát.

Jahodová limonáda z čerstvých jahod

Osvěžující letní limonáda z čerstvých jahod a sody, kterou byste si měli připravit v parném létě. Jahody jsou dietní ovoce sladko kyselé chuti a na naše tělo mají velmi blahodárný vliv. Pomáhají při chudokrevnosti, cukrovce, překyselení žaludku, revmatismu, dně, proti žlučovým, ledvinovým a močovým kaménkům, jsou dobré na posílení srdce a nervů, mohou mít rovněž pozitivní účinky na tvorbu testosteronu a podporovat krevní oběh.


Rychlá rybízová bublanina

Dostat se k čerstvému červenému rybízu je v červenci velmi snadné, a proto není od věci si z něj připravit rychlou rybízovou bublaninu. Hrst rybízu pokryje denní potřebnou dávku vitamínu C, a proto byste měli využít červencové sezóny. Kromě rybízu můžeme použít i jiné drobnější ovoce.

Jablečná omáčka

Další chutná omáčka z letního ovoce, které se báječně hodí například ke grilovanému masu nebo vepřové pečení. Chutná skvěle teplá i studená a připravenou ji máte za několik minut. Slaďoučká jablka jsou také velmi zdravá a velmi pozitivně ovlivňují náš trávicí a imunitní systém.

Nepečený  malinový koláč

Nepečený malinový koláč


Připravte si tento jednoduchý nepečený koláč, jehož hlavní ingrediencí jsou zdravé maliny.


Vepřová panenka s třešněmi v portském víně

Vepřová panenka s třešněmi v portském víně


Na první pohled působí recept složitě, ale hotový ho budete mít za necelou hodinu


Jahodová limonáda z čerstvých jahod

Jahodová limonáda z čerstvých jahod


Osvěžující letní limonáda z čerstvých jahod a sody, kterou byste si měli připravit v parném létě.


Rychlá rybízová bublanina

Rychlá rybízová bublanina


. Hrst rybízu pokryje denní potřebnou dávku vitamínu C, a proto byste měli využít červencové sezóny.


Jablečná omáčka

Jablečná omáčka


Další chutná omáčka z letního ovoce, které se báječně hodí například ke grilovanému masu nebo vepřové pečení.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 recepty na červenec 2021…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 y na červenec 2021….
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, červenec, 2021….

Kde najít informace×