Top 5 receptů na skvělé snídaně

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Sladké k snídani bez výčitek
Tentokrát jsme pro vás připravili pět nejlepších receptů na snídaně. Zvolili jsme sladké dobroty, ale pro ty, kteří po ránu sladké prostě nemusí, je tu i jedna slaná varianta.
Jestliže milujete sladké, ráno je ten nejvhodnější čas, kdy si ho dopřát. Dodáte tělu energii na celé dopoledne a máte dostatek času na to, abyste „spálily“ cukry. Takže s chutí do muffinů, lívanců, vaflí nebo mrkváče! Všechny tyto recepty obsahují ovoce a zdravé suroviny, tím pádem do těla dostanete i vitamíny a minerální látky.
V případě slané snídaně, jsme zvolily pita chléb s kuřecím masem a zeleninou. Pita chléb je lehce stravitelný, kuřecí maso není tučné a zelenina dodá našemu organismu jak vitamíny, tak minerály. Doporučujeme spíše v létě, jelikož čerstvá zelenina ochlazuje, oproti dušené nebo pečené.

Co obsahují suroviny v receptech?
Pojďme se podívat, z čeho jsou dobroty připraveny.
Mrkvový koláč se zázvorem – o mrkvi je známo, že obsahuje betakaroten, který působí preventivně proti očním onemocněním a je prospěšný pro naše játra. Má také pročišťující účinky, jelikož na sebe váže toxiny a škodliviny, které se nám ukládají v těle. Můžeme ještě zmínit vitamín C, sodík, draslík a vápník. Zázvor má protizánětlivé účinky, takže pomáhá při léčbě nachlazení.
Banánové muffiny – věděli jste, že banány působí na zlepšení nálady, a proti únavě? Je to díky jejich vysokému obsahu sacharidů, ale také draslíku, sodíku, vitamínům skupiny B a vitamínu C.
Lívance a vafle – k nim se hodí čerstvé ovoce, např. borůvky, jahody, maliny, atp. Borůvky bychom měli konzumovat denně, jednu hrst. Působí preventivně proti rakovině, také protizánětlivě a obsahují vitamín C. Ten najdeme ve velkém množství i v jahodách. Mimo jiné obsahují hořčík, draslík, vápník a zinek.
Pita chléb s kuřecím masem – vyjmenování všech obsahových látek v tomto pokrmu by vydalo na samostatný článek. Můžeme však zmínit, že čerstvou zeleninu bychom měli konzumovat denně. Kuřecí maso patří mezi dietní druhy, jelikož má nízký obsah tuku, proto je zdravější variantou než vepřové či hovězí.


Vafle ze špaldových vloček

Vafle ze špaldových vloček


Vafle zase trochu jinak. Díky špaldovým vločkám dodáte tělu i minerály.


Jablečné lívance

Jablečné lívance


Lívance zná snad každý, avšak tyto jablečné, jsou zase trochu něco jiného. Děti se po nich budou olizovat.


Pita chléb s kuřecím masem

Pita chléb s kuřecím masem


Tuhle dobrotu prostě nesmíte minout. Vyzkoušejte a posuďte sami.


Mrkvový koláč se zázvorem

Mrkvový koláč se zázvorem


Mrkový koláč buď milujete nebo prostě nesnášíte. Pro všechny příznivce tady máme variantu se zázvorem.


Banánové muffiny

Banánové muffiny


Muffinů není nikdy dost. Vyzkoušejte tyto banánové, které vás určitě nadchnou. Příprava je jednoduchá.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 receptů na skvělé snídaně, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 ů na skvělé snídaně.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, skvělé, snídaně.


×