Top 5 receptů na poslední grilování

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Poslední grilovačka?
Prázdniny již skončily a všichni nastoupili do práce a děti do školky či školy. Naštěstí poměrně teplé počasí přetrvává a tak přeje poslední zahradní párty a grilovačce. Možná ji někteří z vás už stihli a zazimovali gril, ale ti, kdo to ještě „nezabalili“, ti mohou vyzkoušet naše recepty.

Jak si udělat luxusní grilovačku?
Co si budeme vykládat, základem je kvalitní gril. Buď máme klasické na dřevěné uhlí nebo plynové/elektrické či keramický kámen. V podstatě, jídlo bude dobré ze všech druhů grilů, pokud si ho dobře připravíme, avšak bude mít jiné vlastnosti. Například na keramickém kameni maso spíše smažíme, nežli grilujeme. Je tedy více šťavnaté, ale i zdravější, něžli z klasického grilu na dřevěné uhlí. Zde platí, že při grilování na uhlí dostaneme do těla nejvíce škodlivých, karcinogenních látek. Je to díky odkapávání šťávy na uhlí, která se spaluje a kouř jde zpět na maso. Samozřejmě také opálené kousky masa už také nejsou pro naše zdraví vhodné. Proto je lepší gril elektrický či plynový, kdy tuk a šťáva z masa kape do vody. Bohužel však chybí klasická chuť z kouře.

Důležitá je dobrá marináda
Jestli si chcete pochutnat na výborném mase, musíte začít s marinádou. Důležité je si připravit luxusní marinádu a maso do ní aspoň na několik hodin nebo nejlépe na jeden den naložit. Vynikající je pikantní olejová marináda, díky které se pak maso skvěle opéká. Za vyzkoušení stojí také jogurtová marináda, díky které je pak maso vláčné, šťavnaté a na povrchu má křupavou krustičku. Jako přílohu si dopřejte salát a čerstvé celozrnné pečivo. Chutný pokrm by se měl doplnit kvalitním vínem či nějakou skvělou domácí limonádou. Stačí vymačkat do vody několik citrónů, třtinový cukr, přidat mátu a šťáva je na světě.


Pikantní salát s ovocem

Pikantní salát s ovocem


Zeleninový salát zase trochu jinak. Rozhodně stojí za vyzkoušení.


Domácí barbecue omáčka na žebírka

Domácí barbecue omáčka na žebírka


Geniální barbecue omáčka, po které se budete olizovat.


Jogurtová marináda

Jogurtová marináda


Jogurtová marináda vám na mase vykouzlí křupavou krustičku.


Pikantní marináda s jablky

Pikantní marináda s jablky


Marináda zase trochu jinak, tentokrát s jablky.


Chilli omáčka na grilování

Chilli omáčka na grilování


Pro všechny milovníky chilli je tady super omáčka na grilování.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 receptů na poslední grilování, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 ů na poslední grilování.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, poslední, grilování.


×