Top 5 receptů na pečené čaje

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Znáte pečené čaje?
Pečené čaje jsou hitem posledních let. Většinou se prodávají v obchůdkách se sypanými čaji, ve zdravých výživách a na různých trzích ve stáncích. Nejčastěji se objevují v prodeji od podzimu do jara a nejvíce před Vánocemi. Pečené čaje se vyrábí pečením ovoce – různé druhy ovoce se dají na pekáček, posypou cukrem a dost často se přidává koření. Vznikne pak hustá šťáva nebo sirup s kousky ovoce. Tato směs se poté skladuje ve skleničkách. Na přípravu čaje si člověk dá do hrnečku tolik lžiček směsi, na kolik má chuť a zalije horkou vodou. Vznikne tak delikatesní čaj s kousky ovoce, které si nakonec můžeme lžičkou sníst. Obzvláště u dětí je tento čaj oblíbený.

Domácí pečené čaje
Výhodou doma vyrobeného pečeného čaje je, že si do něj dáte takové ovoce, jaké chcete (nejlépe ze zahrádky). Víte pak tedy, odkud pochází, a že není plné pesticidů. Další plus je, že si můžete vymýšlet vlastní kombinace a kořenit či sladit dle vlastní chuti. Někdy se totiž stane, že kupované pečené čaje jsou příliš sladké nebo kořeněné.

Zdravý čaj
Pravdou je, že pečením mnoho nutričních hodnot ztratíme, ale není to zas tak hrozné. To znamená, že pečené čaje obsahují mnoho vitamínů, antioxidantů a minerálních látek. Samozřejmě v závislosti na zvoleném druhu ovoce a koření. Možná někdo může podotknout, že cukr není zdravý a je ho tam až až. Ale zde se dá zvolit zdravější varianta – např. třtinový cukr, sladěnka, agávový sirup, med, atd. Pečené čaje se dají osladit i rozinkami, datlemi, fíky, atp. Fantazii se meze nekladou.


Pečený čaj jako dárek
Pokud rádi sami vyrábíte dárky k narozeninám, svátkům nebo k Vánocům, pečený čaj je dobrá volba. Sklenička s pečeným čajem se dá hezky nazdobit látkou, mašličkami či provázkem. Můžete vyrobit více druhů a pak je věnovat v ozdobné krabičce.

Bezinkový pečený čaj

Bezinkový pečený čaj


Pečený čaj z černého bezu je velice zdravý a vhodný i pro malé děti.


Pečený čaj černý rybíz

Pečený čaj černý rybíz


Rychlá příprava úžasného čaje, který vám dodá energii.


Pečený čaj s jablky a brusinkami

Pečený čaj s jablky a brusinkami


Pokud nevíte co s jablky, vyzkoušejte si doma vyrobit pečený čaj z jablek. Výsledek stojí za to.


Rybízový pečený čaj

Rybízový pečený čaj


Pečený čaj z rybízu je plný vitamínu C. Je vhodný i při nachlazení.


Voňavý švestkový pečený čaj

Voňavý švestkový pečený čaj


Tento svěstkový kořeněný čaj provoní váš domov a prohřeje. Je vhodný i jako dárek.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 receptů na pečené čaje, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 ů na pečené čaje.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, pečené, čaje.

Kde najít informace×