Top 5 receptů na cukroví

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Nepeču, protože na to nemám čas
Takovou větu slýcháme velice často. Dnešní uspěchaná doba tomu nahrává. Šéf by byl nejraději, kdybyste v práci byli minimálně deset hodin, poté neustále při ruce na telefonu nebo emailu. Samy toho chcete hodně stihnout a co si budeme vykládat, s mobilem v ruce nebo u internetu zabijeme hodně času. Každý druhý vám řekne, že je v jednom kole, obzvláště pokud má děti.. A tak se není čemu divit, že se cukroví běžně kupuje a nepeče doma. Ale dejte pozor na kvalitu! Cukroví, které je pečené ve velkém, bývá často šizené. Tradiční máslo je drahé, plnotučné mléko také, kvalitní vanilkový cukr, koření také, a proto se používají ztužené rostlinné tuky a různá aromata + aditiva.

Co je doma, to se počítá…
Proto je opravdu lepší upéct si cukroví doma. Jednoduše jenom proto, že víte, co jste si do něj dali. A pokud si myslíte, že nemáte čas, je to jen o prioritách. Pečení nezabere tolik času. Příprava těsta je velice jednoduchá. Většinou se jedná pouze o kombinaci másla, mouky, cukru a ořechů. Těsto se většinou připravuje den předem a nechá uležet v ledničce. Takže večer můžete těsto připravit a druhý den upéct. Pokud si nevěříte nebo prostě nestíháte, vyberte si jednodušší recepty, které jsou rychlé.

Nejsou suroviny jako suroviny
Jestliže se rozhodnete být trochu kreativní, můžete zvolit zajímavé druhy cukroví, např. raw, celozrnné, mini dortíčky, s krémem, atp. Vždy je důležité dbát na kvalitu surovin. Máslo vybírejte minimálně s 82% tuku a spíše české, mouka mívá také různou kvalitu, pozor na to!, vajíčka od farmáře a čokoládu aspoň 80%. Také vanilkový cukr a skořice se dá sehnat v různé kvalitě, to samé platí i koření jako je hřebíček, badyán, atp. A co kakao? Pozor, zde se kvalita může také diametrálně lišit.


A to nejlepší co může být? Udělat z pečení cukroví zábavu pro děti a strávit tak příjemný čas s rodinou.

Babiččiny vanilkové rohlíčky

Babiččiny vanilkové rohlíčky


Co by to bylo za Vánoce bez vanilkových rohlíčků! Vyzkoušejte tento recept od babičky.


Oreo lanýže

Oreo lanýže


Pro všechny milovníky Oreo sušenek jsou tady Oreo lanýže. Jsou nepečené a velice rychlé.


Vánoční medové perníčky

Vánoční medové perníčky


Medové perníčky provoní celý domov. Když si je hezky ozdobíte, můžete si je dát na vánoční stromeček jako ozdoby.


Nepečené cukroví ze sušeného ovoce

Nepečené cukroví ze sušeného ovoce


Nechce se vám péct cukroví? Vyzkoušejte tyto vynikající kuličky ze sušeného ovoce.


Vánoční marokánky

Vánoční marokánky


Marokánky buď milujte nebo nesnášíte. Pokud patříte mezi jejich milovníky, máme tady pro vás recept.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 receptů na cukroví, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 ů na cukroví.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, cukroví.


×