Top 5 receptů na červen aneb jezte sezónně lokální potraviny…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Oslavte s námi červen, který je plný sezónních chutí přicházejícího léta. Inspirujte se výběrem receptů ze sezónních surovin, které jsou ideální pro pikniky v trávě a grilování s přáteli.

Galettes s rebarborou a malinami

Původ tohoto receptu hledejte ve Francii. Lahodný dezert plný ovoce s minimem těsta, které chutná jako linecké. Skvělé na tomto receptu je to, že ho můžete naplnit v podstatě jakýmkoliv ovocem a dá se připravit také naslano. Zároveň není příliš náročný na přípravu, těsto máte hotové za několik minut a dokonce si ho můžete zamrazit na příště a pak už to není skoro žádná práce. Galette s rebarborou a malinami se skvěle hodí na piknik s přáteli, nebo jako svěží nedělní oběd.

Marinovaný pstruh na grilu

Česká ryba jako například pstruh, je na léto ideální, protože je lehká, dietní a jednoduše dostupná. Rybu je nejlepší si sehnat čerstvou přímo ze sádek, protože právě to hraje obrovskou roli na její chuti. Marinování pstruha a příprava na gril je velmi jednoduchá a jako přílohu můžete zvolit například salát s chřestem a nebo ranní brambory.

Špenátový salát s jahodami, chřestem a mozzarellou

Jestliže patříte mezi milovníky sladko slaných chutí, budete milovat tento delikátní salát. Skvěle se hodí jako příloha například ke grilovanému masu nebo jako lehká večeře. V tomto salátu se kombinuje hned několik sezónních potravin - chřest, špenát a jahody doplněné jemnou mozzarellou. Kombinace těchto chutí je prostě nezaměnitelná.


Chimichurri - bylinková omáčka na steak

Konečně jsme se dočkali krásného počasí a oblíbeného grilování. Vyrostly nám také bylinky a tak si z nich zkuste připravit tuto lahodnou argentinskou omáčku. Na šťavnaté maso z grilu je tento sos naprosto geniální, jeho příprava je velmi jednoduchá a navíc ohromíte všechny gurmány.

Nakládané ředkvičky

Pokud rádi zkoušíte něco nového vyzkoušejte si doma naložit ředkvičky do sladkokyselého nálevu. Ředkvičky zároveň patří mezi velmi zdravou zeleninu, která obsahuje mnoho vitamínů a takřka žádné kalorie. Přidejte si je do lahodného salátu například v kombinaci s jablkem a naklíčenými mungo fazolkami. Skvěle fungují také s avokádem jako příloha k masu.

Galettes s rebarborou a malinami

Galettes s rebarborou a malinami


Lahodný dezert plný ovoce s minimem těsta, které chutná jako linecké.


Marinovaný pstruh na grilu

Marinovaný pstruh na grilu


Česká ryba jako například pstruh, je na léto ideální, protože je lehká, dietní a jednoduše dostupná.


Špenátový salát s jahodami, chřestem a mozzarelou

Špenátový salát s jahodami, chřestem a mozzarelou


Jestliže patříte mezi milovníky sladko slaných chutí, budete milovat tento delikátní salát.


 Chimichurri - bylinková omáčka na steak

Chimichurri - bylinková omáčka na steak


Konečně jsme se dočkali krásného počasí a oblíbeného grilování. Vyrostly nám také bylinky a tak si z nich zkuste připravit tuto lahodnou argentinskou omáčku.


Nakládané ředkvičky

Nakládané ředkvičky


Pokud rádi zkoušíte něco nového vyzkoušejte si doma naložit ředkvičky do sladkokyselého nálevu.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 receptů na červen aneb jezte sezónně lokální potraviny…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, červen, aneb, jezte, sezónně, lokální, potraviny….

Kde najít informace×