Top 5 rad jak hostit sváteční hosty jako profesionál a bez stresu…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pokud chcete na své hosty o letošních svátcích udělat dojem, není to jen o jídle, které položíte na stůl, ale o celkové prezentaci. Přinášíme několik tipů pro hostitele, díky kterým bude vaše hostina nezapomenutelná a hravě ji bez stresu zvládnete.

1. Vařte s předstihem!

Nejdůležitější věcí, kterou může každý udělat, aby zvládl neustálé příchody a odchody svátečních hostů, je připravit si co nejvíce jídel předem. Ať už se jedná o polévku, kterou lze zamrazit, cukroví nebo předpřípravu hlavního na štědrovečerního chodu. Budete velmi vděční, že jste si dali tu práci a užijete si více pohody s rodinou a přáteli.

2. Nebojte se požádat o pomoc

I když bychom rádi věřili, že zvládneme VŠECHNO, každý občas potřebuje malou pomoc. Pověřte člena rodiny vysáváním nebo prostíráním tabule. Pokud chystáte velkou hostinu, požádejte někoho z rodiny, aby přivítal přicházející hosty, nalil jim pití, nebo jim pověsil kabáty, abyste se mohli věnovat jen jídlu v kuchyni.

3. Vytvořte si harmonogram

Pokud hostíte celou rodinu nebo pořádáte koktejlový večírek pro 50 lidí, naplánujte si celý průběh akce několik dní předem. To by mělo zahrnovat vše od toho, kdy strčit pečínku do trouby, až po zapálení svíček.


4. Vkusné prostírání

Jsou svátky - teď je čas na opravdové stříbrné příbory a textilní ubrousky. Pokud jich nemáte dostatek pro očekávanou návštěvu, pronajměte si prostírání v blízké půjčovně (je to levnější, než si myslíte) nebo se podívejte do zásob a zvolte eklektický vzhled.

5. Zhluboka dýchejte

Ačkoli by vánoční svátky měly být nejkrásnějším obdobím v roce, občas jsou velmi stresující. Udělejte si před a uprostřed toho všeho chaosu chvilku pro sebe. Ať už je to sklenka vína na gauči, nebo křik do polštáře v ložnici, snažte se relaxovat způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Je to velmi důležité! Pokud vynecháte některý z předkrmů nebo se vám příliš připálí koláč, nikdo si to nebude pamatovat. Pokud budete uvolnění vy, budou uvolnění i vaši hosté.

Ořechový koláč

Ořechový koláč


Delikátní koláč nejen na vánoční stůl.


Vánoční bramborový salát

Vánoční bramborový salát


Vánoční salát tak jak má být. Bude vám chutnat jako od maminky.


Chia pudink s ovocem a ořechy

Chia pudink s ovocem a ořechy


Výborná dietní snídaně na Štědrý den, určitě pak uvidíte zlaté prasátko.


Crincles

Crincles


Lahodné vánoční pečivo, které musíte letos vyzkoušet.


Vánoční kokosové rohlíčky

Vánoční kokosové rohlíčky


Rozplívají se na jazyku a ohromí vás svou jemně exotickou chutí.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 rad jak hostit sváteční hosty jako profesionál a bez stresu…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, rad, jak, hostit, sváteční, hosty, jako, profesionál, bez, stresu….

Kde najít informace×