Top 5 potravin na červen, které vás nabijí energií i zdravím...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jíst sezónní potraviny je to nejlepší čím můžete podpořit své zdraví. Sezónní potraviny seženete snadno v bedýnkách přímo od farmářů nebo na farmářských trzích. Přinášíme výběr sezónních potravin jejichž benefity vás nabijou energií i zdravím.

Jahody

Voňavé jahody jsou blahodárnými látkami doslova nabité. Zároveň toto delikátní ovoce oceníte při dietě, protože neobsahují skoro žádné kalorie a přírodní cukry. Jejich léčebné účinky zatočí s ne jedním neduhem. Jahody byste měli začít konzumovat pokud vás trápí žlučové, ledvinové a močové kameny, jsou dobré na posílení srdce a nervů, mohou mít rovněž pozitivní účinky na tvorbu testosteronu a podporovat krevní oběh v pohlavních orgánech, protože ve větší míře obsahují antioxidanty.

Třešně

Třešně patří mezi dietní letní ovoce, které obsahuje mnoho zdravých antioxidantů. Mají velmi blahodárné účinky na naše tělo a dokonce dokáží tišit bolest. Třešně jsou přírodní prevencí proti bujení rakovinných buněk. Obsahují mnoho zdravých vitamínů, minerálů a tmavší druhy jsou zdrojem hořčíku, železa, jódu, fosforu, zinku, vápníku, draslíku a křemíku. Třešně si oblíbí zejména sportovci, protože obsahují látky, které pomáhají regenerovat namáhané svalstvo a velmi výrazně snižují bolest.

Hrášek

Tato nenáročná zelenina se dá jednoduše pěstovat jak na zahrádkách tak i na balkonech. Čerstvý hrášek obsahuje mnoho zdravých látek jako je široká skupina vitamínů např. B, C, A, K. Dále kyselinu listovou, hořčík, draslík, fosfor, vápník, železo, zinek, měď, molybden a plno bílkovin. Hrášek pomáhá snižovat cholesterol a lehce snižuje také krevní tlak. Slouží jako prevence osteoporózy a podporuje činnost slinivky břišní. Hrášek byste měli konzumovat pokud trpíte kolísáním nálad a býváte často nervózní. Zároveň je velmi zdravý pro vaše oči a díky jeho konzumaci předcházíte tvorbě vrásek.


Polníček

Listová zelenina je neprávem opomíjenou složkou našeho jídelníčku, přitom nabízí nepřeberné množství zdraví prospěšných látek. Kozlíček polní neboli polníček se řadí mezi velmi zdravou listovou zeleninu, je blízce příbuzný s kozlíkem lékařským. Salát polníček posiluje imunitu, podporuje krvetvorbu a čistí krev. Zároveň zvyšuje vaši výkonnost a vitalitu. Díky jeho konzumaci do svého těla přijmete také vitamíny A, C, E a dále obsahuje také slušnou dávku železa, hořčíku, vápníku, draslíku a fosforu.

Kapusta

Kapusta často bývá velmi podceňovaná plodina a přitom patří mezi nejstarší druhy na světě. Je jedním z nejbohatších zdrojů živin, protože obsahuje řadu vitaminů a minerálů. Konzumací této listové zeleniny předcházíte problémům se srdcem, očima, klouby a zároveň bráníte vzniku rakovinových buněk. Kapusta dále obsahuje prospěšné vitamíny ze skupiny B a E, kyselinu listovou, vápník, hořčík, selen, fosfor, draslík, síru, železo a sodík. Tato vitamínová sestava nesmírně posiluje lidskou imunitu a také zabraňuje vzniku nemocí a zánětů v těle.

Jahodový pohár s mascarpone

Jahodový pohár s mascarpone


oňavé jahody jsou blahodárnými látkami doslova nabité.


Třešňová bublanina

Třešňová bublanina


Třešně patří mezi dietní letní ovoce, které obsahuje mnoho zdravých antioxidantů.


Hráškový krém se slaninou

Hráškový krém se slaninou


Tato nenáročná zelenina se dá jednoduše pěstovat jak na zahrádkách tak i na balkonech.


Růžičková kapusta se slaninou

Růžičková kapusta se slaninou


Kapusta často bývá velmi podceňovaná plodina a přitom patří mezi nejstarší druhy na světě.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 potravin na červen, které vás nabijí energií i zdravím..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, potravin, červen,, které, vás, nabijí, energií, zdravím....

Kde najít informace×