Top 5 míst na koupání v ČR

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pokud se nechystáte k moři a spokojíte se s vodou sladkou, také v tuzemsku najdete dost krásných míst ke koupání. Která to jsou? Ukážeme si pět nejlepších.

Koupaliště Džbán (Praha)
Konkrétně se nachází v územním obvodu Prahy 6 – Vokovic hned vedle Divoké Šárky, přírodní rezervace. S rozlohou 18 ha se jedná o druhé největší přírodní koupaliště na území metropole. Do zázemí koupaliště patří kemp, prostor pro mnoho sportovních aktivit a slavná nudistická pláž. Kvalita vody je samozřejmě kontrolovaná, proto máte záruku její čistoty a hlavně zdravotní nezávadnosti.

Velké Dářko (Žďár nad Sázavou)
Lež 7 km severně od Žďáru nad Sázavou a jedná se o největší rybník v kraji Vysočina. Má rozlohu celkem 206 ha, proto se mu někdy i přezdívá „moře Vysočiny“. Místní pláž má kapacitu několik stovek lidí, součástí je rovněž kemp. V přilehlých zátokách lze navzdory nemalému počtu rekreantů najít dostatek soukromí. Pláž přiléhající k autokempu je vyložena betonovými panely, na protějším břehu se nachází několik pláží písečných.

Hracholusky (Plzeň)
Přehradní nádrž má rozlohu 490 ha a leží přibližně 20 km na západ od Plzně. Po obou březích nádrže vzniklo hned několik kempů. Lokalita je vyhledávaná milovníky vodního lyžování i dalších vodních sportů jako jachting a mezi zdejší atrakce patří rovněž parník. Ten se jmenuje Plzeň a pravidelně vozí po přehradě turisty. Jedna jízda trvá přibližně hodinu a půl. Nejbližší okolí přehrady se dá využít k cykloturistice nebo turistice pěší. Na přehradu se už tradičně v hojném počtu sjíždějí rovněž rybáři.


Máchovo jezero (Česká lípa)
Máchovo jezero je vyhlášeným místem řady výletníků nejen v rámci Libereckého kraje. Celkem zabírá rozlohu 2,84 km². Zvláštní skalní útvary v okolí jezera svou tváří inspirovaly nejen našeho nejslavnějšího básníka, místní krajina láká stále. Návštěvníci se mohou vykoupat nebo absolvovat plavbu lodí po jezeře. Ubytování je možné v hotelu, penzionu i kempu. Kromě relaxace u vody si můžete rovněž užít zábavu na vyhlášené místní diskotéce. Tradičně se tu taktéž koná festival taneční hudby.

Rozkoš (Česká Skalice)
Přehradu s poetickým názvem bychom našli v podhůří Orlických hor a Krkonoš. Má celkovou rozlohu zhruba 800 ha. Na své si tady přijdou nejen příznivci lenošení, ale také ti, kteří preferují odpočinek aktivní. Na Rozkoši jsou skvělé podmínky k provozování vodních sportů jako třeba surfování. Stejnojmenný autokemping poskytuje vynikající zázemí, kde nechybí třeba tobogán nebo dětské hřiště, i rodinám s dětmi, proto představuje dobrou volbu pro rodinnou dovolenou. V kempu je k zakoupení i rybářská povolenka, Rozkoš je svými úlovky proslulá. Okolí poskytuje dostatek možností pro provozování turistiky pěší i cykloturistiky.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 míst na koupání v ČR, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 míst na koupání v ČR.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, míst, koupání.

Kde najít informace×