Top 5 detoxikační recepty - nastartuje přirozenou očistu těla…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Stejně jako se s jarem probouzí příroda, tak je dobré probudit své tělo a pomoci mu zbavit se nahromaděných toxinů. Pokud vás trápí jarní únava, poradíme vám jak nastartovat svůj organismus skrze zdravé jídlo a načerpat tak pozitivní energii.

Polévka z červené řepy na posílení imunity

Naplánujte si týdenní očistu za pomoci lehkých zeleninových polévek, hotové je máte za několik málo minut, zasytíte se a přitom dodáte svému tělu spoustu živin. Zásadní je polévky moc dlouho nevařit, abyste ze zeleniny nevyvařili všechny vitamíny. Jednou z těchto živých polévek je například polévka z červené řepy. Červená řepa obsahuje velmi málo kalorií, ale přitom je plná vitamínů a minerálů. Navíc tato zelenina krásné barvy obsahuje látky, které pomáhají vašim játrům vyloučit toxické látky z těla a také je vhodná k celkovému posílení organismu.

Pampeliškový salát

Obecně listová zelenina jako jsou například pampeliškové listy, rukola, špenát a mnoho dalšího, pomáhají našemu tělu zbavit se nahromaděných toxinů. Listovou zeleninu si vychutnáte nejlépe syrovou, ale můžete si ji také krátce orestovat na olivovém oleji nebo ji spařit. Pampeliška neboli Smetánka lékařská je pro své mnohostranné léčebné účinky někdy nazývaná ženšenem západu. Je důležitou bylinou podporující detoxikaci těla prostřednictvím jater. Při jejím jejim sběru je třeba dbát na dvě věci a to je místo kde rostlinu sbíráte (mimo silnice) a stáří rostliny (nejsou hořké). Pampeliška chutná stejně jako rukola a v tomto období je její sběr ideální.

Kuřecí vývar se šťovíkem a kopřivami

Tato vydatná polévka vás postaví na nohy. Kombinace kuřecího vývaru, mladých kopřiv a šťovíku je ideální, pokud chcete snížit svou váhu a přitom si pročistit organismus. Šťovík a kopřivy jsou hotový poklad, protože posilují imunitní systém a čistí tělo od toxinů. Obě tyto velmi často opomíjené byliny by se měly sbírat na jaře, protože jsou nejchutnější. Při sběru stejně jako u pampelišky platí, že je potřeba sbírat mladé listy, na místech mimo civilizaci.


Pomazánka z řeřichou

Řeřichu si můžete jednoduše vypěstovat sami doma a připravit si ji hned na několik způsobů. Jedním z nich je tato delikátní pomazánka, která se skvěle hodí na snídani v trávě. Mnoho lidí neví, že její léčivé účinky jsou neuvěřitelné. Obsahuje obrovské množství vitaminu C, hiaminu a beta-karotenu, tyto obsažené látky jsou zázračnými antioxidanty. Řeřicha navíc dokáže pročistit játra, žlučník, ledviny, krev i trávicí trakt a navíc rozšiřuje průdušky, proto je vhodná k léčení suchého kašle a astmatu. Řeřicha je velmi nenáročná rostlina, semínka vyséváme nejlépe od března až do září a první lístky sklidíte už za necelé dva týdny.

Guacamole

Plody avokáda jsou velmi bohaté na antioxidanty a pomáhají blokovat karcinogeny, navíc jsou významným pomocníkem při detoxikaci jater. Avokádo je navíc výborné, pokud chcete snížit hladinu cholesterolu v krvi. Oleje obsažené v avokádu se také používají při osteoartróze. Připravte si tuto lahodnou mexickou pomazánku, jejíž příprava nezabere příliš času a po její konzumaci se vám zvýší sexuální touha.

Polévka z červené řepy na posílení imunity

Polévka z červené řepy na posílení imunity


Vydatná polévka, která je bohatá na zdravé suroviny a vitamíny.


Pampeliškový salát

Pampeliškový salát


Pampeliška svou chutí připomíná rukolu a skvěle se hodí do jarního salátu.


Kuřecí vývar se šťovíkem a kopřivami

Kuřecí vývar se šťovíkem a kopřivami


Tato polévka vás jednoznačně postaví na nohy.


Pomazánka z řeřichou

Pomazánka z řeřichou


Řeřichu si můžete jednoduše vypěstovat také doma.


Guacamole

Guacamole


Velmi oblíbená mexická pomazánka, která se dá jíst i samotná.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 detoxikační recepty - nastartuje přirozenou očistu těla…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, detoxikační, nastartuje, přirozenou, očistu, těla….

Kde najít informace×