Top 5 destinací pro dovolenou v Čechách

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Léto za dveřmi a nejvyšší čas si rozmyslet, kterou část Čech bychom letos chtěli vidět. I když spousta Čechů vyráží za radovánkami a odpočinkem k moři, i tak stále více obyvatel jezdí právě za krásami České republiky...

Je škoda, že každý, kdo se chystá do zahraničí, nemá zdaleka nejprve projetou alespoň část České republiky a její kultury. Vyjmenujme si 5 krásných a hojně navštěvovaných destinací, které stojí za to, vidět.

Praha, srdce Evropy

Po každého hlavní město České republiky. Pro pražské občany zcela běžné město, jejich domov. Mimopražští zde mohou obdivovat obrovský výběr památek a vyrazit za velkolepou kulturou. Byla by velká škoda, kdyby si každý občan naší země neprošel alespoň jednou Prahu a nemohl obdivovat její krásu.

Podle statistik patří Praha mezi nejvyhledávanější turistická místa u nás. A to jak ze strany lidí z České republiky, tak i zahraničních návštěvníků. Kromě památek zde lze navštívit divadlo, muzeum, nákupní centra i nejrůznější druhy restaurací a kaváren. Návštěvníky nejvíce může zaujmout návštěva Pražského hradu (sídla prezidenta České republiky), procházka po Karlově Mostě, podívaná k Rudolfinu nebo Karolinu a spousta dalšího (paláce, kostely, katedrály, náměstí, kláštery, zámky, Staroměstská radnice, Obecní dům, Malá strana). Za zmínku stojí pro rodiny s dětmi i vyhlášená pražská zoo.


České Švýcarsko

Národní park plný nedotčené přírody nabízí dlouhé procházky s podívanou na skalní pískovcové útvary, věže, brány, města a bludiště. Pravčická brána, jedna z největších v přírodě, je dominantou parku a vedlejší zámeček nás jistě nezklame. Projít celé České Švýcarsko, na to je potřeba několik dní, ale za tu neobvyklou a krásnou podívanou to opravdu stojí.

Krkonoše - nejvyšší pohoří

Nejen díky prvnímu národnímu parku u nás, se nabízí Krkonoše jako krásné místo pro odpočinek i aktivní dovolenou. Turisty samozřejmě láká nejvyšší hora České republiky - Sněžka, kam nemusí jen po vlastních nohách, ale mohou se svézt lanovkou. Odpočinout si lze u vodopádů v přírodě, energii vyčerpat na cykloturistických trasách.Nejvyhledávanějším střediskem v Krkonoších bývá Špindlerův Mlýn.

Lázeňský trojúhelník

 Turisti jakéhokoliv věku vyhledávají právě lázeňský trojúhelník složený z Františkových Lázní, Mariánských Lázní a Karlových Varů. Velký výběr hotelů s welness a lázeňskými procedurami nabízí skvělý ať už víkendový nebo týdenní relax. Západní Čechy nejsou však jen lázeňská oblast, ale za návštěvu stojí i město Plzeň a její okolí.

Brno

Dost bylo přírody, proto milovníci větších měst nepohrdnou ani druhým největším městem v České republice - Brnem. Turisty nejvíce zajímá Vila Tugendhat, která se stala památkou Unesco. Výhodou této oblasti je, že to není daleko ani do moravských vinařských oblastí a prohlédnout si tady tak můžeme rozsáhlý Lednicko-Valtický park nebo město Mikulov. Můžeme tak utéct rychle a snadno do přírody a až se nám zasteskne po městě, vrátit se zpět.

Tyto známé a hojně navštěvované oblasti nejsou zdaleka jediné. Abychom projeli a pořádně si prohlédli celou Českou republiku, musíme opravdu aktivně cestovat a poznávat řádku několika let, i tak se určitě najde oblast, park, zámek nebo hrad, který jsme nestačili vidět, proto je v Čechách stále co poznávat...


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 destinací pro dovolenou v Čechách, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 destinací pro dovolenou v Čechách.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, destinací, pro, dovolenou, Čechách.


×