Top 10 rychlých večeří (do 30 minut)

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Všichni to známe. Občas večer, když se všichni konečně sejdeme doma, není mnoho času na nějaké vyvařování. A přitom všichni členové naší rodiny mají hlad a dožadují se jídla. Co teď? Můžeme vyřešit tuto krizovou situaci rychle objednanou pizzou nebo jinou hotovou večeří. Jednak nás to ale přijde dost draho, zvlášť když jsou děti v pubertě a partner nejedl nic už od oběda v práci a začíná být značně nevrlý. A stejně bychom na ty hotovky čekali, možná dlouho. Místo toho si můžeme za tu dobu, nebo i dříve, připravit čerstvé jídlo sami. A když zbytek rodiny alespoň částečně zapojíme do přípravy, může to být docela příjemná rodinná chvilka. Takže, klidně si nalijme sklenku vína nebo piva a pusťme se do toho.

 


Zapečené filé se špenátem

Zapečené filé se špenátem


Máte-li doma v mrazáku rybí filé a čerstvý nebo mražený špenát, je výborná večeře hotová za půl hodinky. Stačí pár dalších přísad a brambory. Rychlé a dobré.


Pečené  masové koule se sýrem

Pečené masové koule se sýrem


Možná máte v ledničce zbylé vařené brambory, které můžete opéci, nebo k masovým koulím jednoduše naservírujete čerstvé pečivo a čerstvou zeleninu, kterou máte zrovna doma.


Lasagne s cuketou

Lasagne s cuketou


Dva druhy sýra, lasagne a cuketa jsou hlavní ingredience. Rajčatová omáčka a koření. Nic víc není potřeba. Toto rychlé jídlo uspokojí i vegetariány.


Krůtí polévka s rýží a zeleninou

Krůtí polévka s rýží a zeleninou


Drůbeží vývar, trochu zeleniny a mleté krůtí maso. Polévka je sytá a pokud jste větší jedlíci, přidejte si čerstvé pečivo nebo pár nasucho opečených topinek.


Kuřecí prsíčka se zeleninou s rýžovými nudlemi

Kuřecí prsíčka se zeleninou s rýžovými nudlemi


Zdravé a lehké jídlo připravíte během chvilky. Protože použijete rýžové nudle, mohou se najíst i ti co nesnáší lepek.


Smetanové lívance

Smetanové lívance


Velmi jednoduché a oblíbené jídlo. Jak si lívance ozdobíte, je už na vás. Čerstvé nebo kompotové ovoce, tvarohový krém, nebo jen skořicový cukr. Je to lahůdka.


Smažený sýr

Smažený sýr


Pravda, trochu těžší jídlo na večer, ale pokud nechodíte spát se slepicemi a máte ho rádi, proč si ho občas nedopřát. A jestli k němu přidáte nasucho opečené hranolky a použijete kvalitní olej, můžete ho nabídnout i větším dětem.


Houbová smaženice

Houbová smaženice


Je to sezónní jídlo, ale pokud máte náhodou doma čerstvé houby, je to lahůdka. Také by bylo dobré nevečeřet těsně před spaním, houby jsou totiž trochu těžší jídlo.


Fazole po mexicku

Fazole po mexicku


Ze sterilovaných bílých a červených fazolí si připravíte pikantní večeři. Pokud je i pro děti, tak omezte pálivé koření. I tak to bude dobré.


Špízy

Špízy


Když si maso naložíte den předem, upečete si výborné špízy i doma na grilu nebo v troubě. Výběr masa a zeleniny je čistě na vás.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 10 rychlých večeří (do 30 minut), je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 rychlých večeří (do 30 minut).
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, rychlých, večeří, (do, minut).

Kde najít informace×