Top 10 nápojů na Silvestra

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Ten úplně poslední den v roce bývá důvodem k oslavám. Někdo slaví, že pro něj nepříliš radostný rok končí a že začíná rok nový, který mu jistě přinese více úspěchů a radostí než ten předchozí. A druhý zase slaví ukončení úspěšného roku a těší se na stejně tak skvělý, nebo možná ještě lepší, rok příští. A někdo oslavuje prostě jen běh života a skutečnost, že tu je a že může spolu se svými blízkými přivítat další rok svého života.

Většinou je na Silvestra všude veselo, lidé se baví, dopřávají si dobrá jídla a popíjejí chutné nápoje. A sklenku alkoholického nápoje si v tento den dají klidně i abstinenti, protože to k tomu prostě patří. Samozřejmě že s mírou. Protože jen tak si můžeme užít lahodnou chuť a vůni nápojů. Je-li nám více než 18 let, umíme-li si nápoje s alkoholem vychutnat a víme-li, že v tomto případě je kvalita mnohem důležitější než kvantita, můžeme vyzkoušet některé z těchto receptů.

Většina z nás miluje oslavy všeho druhu. Vždyť být pohromadě s přáteli, smát se a radovat, to je ohromná věc. A nápoje s trochou alkoholu, pokud to s nimi nepřeženeme, nám všechno to veselí ještě umocní. Radujme se tedy z dobrého jídla, pití, a z toho že máme kolem sebe dobré přátele vždy, kdy je to jen trochu možné. A inspiraci pro klasické i neobvyklé nápoje tu jistě najdete.


Svařené víno / svařák

Svařené víno / svařák


Kořeněná vůně svařeného vína nás zláká vždycky a v zimě je ještě spojena s představou horkého nápoje, který zahřeje naše zkřehlé kosti třeba při návratu z lyžařského svahu. A tedy jako typický zimní nápoj je na oslavu posledního dne v roce víc než vhodný.


Domácí Baileys

Domácí Baileys


Několik dní předem si můžeme připravit tento oblíbený sladký likér doma. Voní trochu mandlemi a mlékem, a když při jeho vaření použijeme kvalitní alkohol, naše chuťové pohárky budou v sedmém nebi.


Jablečný punč

Jablečný punč


Jablečný punč zase chutná po whisky a po jablkách. Můžeme ho připravit několik litrů a vsaďte se, že to bude stejně málo. Jednou z jeho výhod je to, že je možné pít jej hodně horký, nebo naopak dobře vychlazený a s ledem.


Campari koktejl

Campari koktejl


Campari koktejl namícháme během minuty a ta nahořklá chuť aperitivu ve spojení s ovocem nebo ovocnými šťávami je jedinečná. Koktejlové skleničky můžeme vyzdobit barevným cukrem a plátky čerstvého ovoce, a bude to nápoj lákavý i na pohled.


Vinný střik se Sprite a mátou

Vinný střik se Sprite a mátou


Milovníci lehčích alkoholických nápojů budou určitě příjemně překvapeni nezvyklou ale osvěžující chutí tohoto vinného střiku. Vždyť je Silvestr, tak proč nenahradit obyčejnou vodu Spritem.


Domácí vaječný koňak

Domácí vaječný koňak


Spousta z nás má ráda likéry. A v zimě, kdy zalézá mráz za nehty a i v teple u krbu slyšíme za okny hvízdat meluzínu, se zdá, že sklenička dobrého likéru je to pravé, zahřeje nás a rozproudí nám krev. Když použijeme místo rumu Metaxu, náš domácí vaječný koňak nebude mít konkurenci.


Drink Bombardino

Drink Bombardino


Tenhle skvělý drink je opravdu pro všechny mlsouny a milovníky sladkých koktejlů. Vaječný koňak, šlehačka a čokoláda. Kdo by odolal. Zkusme ho namíchat a uvidíme, že s jeho další přípravou nebudeme čekat až do příštího Silvestra.


Koktejl Delicates

Koktejl Delicates


Máme-li doma slivovici, zkusme pro své hosty namíchat tento osobitý koktejl. Příprava trvá pár minut. Dolijeme ho tonikem, doplníme kostkami ledu a máme lahodný a svěží nápoj, navíc s příchutí pomerančů.


Domácí mojito

Domácí mojito


Tenhle nápoj si rychle získal takovou oblibu, že ho mnozí z nás vyžadují nejen v letních vedrech, ale i na Silvestra. Doma si ho s pár ingrediencemi připravíme velmi snadno. Limetkové chuti a vůni máty prostě neodoláme. No a samozřejmě bílý rum.


Nealkoholické mojito

Nealkoholické mojito


Pokud slavíme s dětmi, jistě jim tímto téměř dospělým nápojem uděláme radost. Kromě toho, že neobsahuje alkohol, se v ničem neliší od opravdového mojita. Pár brček, slunečníček a ozdoba z nakrájených limetek vykouzlí přitažlivý a osvěžující nápoj.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 10 nápojů na Silvestra, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 nápojů na Silvestra.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, nápojů, silvestra.

Kde najít informace×