TOP 10 receptových stránek na českém internetu

Redakce Jídlo.cz

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Bez internetových magazínů si už neumíme představit náš život. A bez jídla života už vůbec není. Proto můžete na internetu narazit na přehršel webů, které se věnují receptům na jídlo a souvisejícím záležitostem. Jejich kvalita bohužel kolísá a prohlédnout všechny stojí docela dost času. A tak jsme to udělali za vás. V tomto článku přinášíme ucelený vhled do největších a nejnavštěvovanějších internetových stránek, které nabízejí recept na jídlo a jiné další informace. Dnešek už prostě není ve znamení ručně psaných a v kredenci zapomenutých receptů. Všechno je ihned po ruce. Tento žebříček je sestaven z uživatelsky nejpříjemnějších a obsahově relevantních portálu o jídle. Usnadní vám tak navigaci v nepřehledných vodách internetu.

Jídlo.cz

Jídlo.cz je portál o jídle, receptech na jídlo a životním stylu, který těsně přiléhá ke všemu, co voní a skvěle chutná (původně na adrese Receptnajidlo.cz). Recept na jídlo, jako je třeba svíčková, rizoto nebo palačinky, najdete cobydup. Moderní design umocňuje obsahovou bohatost, takže si na Jídlo.cz najde každý, co opravdu potřebuje. Na hlavní liště najdete nabídku na recept na jídlo, které jsou potom přehledně řazené do mnoha podkategorií. Vedle toho se tento portál gurmánů věnuje službám, které s jídlem těsně souvisejí. Rozvoz hotových jídel je hotová móda, a proto zde můžete najít užitečné informace o rozvozu jídla ve vašem městě. Navigace k plnému žaludku se potom velice usnadňuje. Také se můžete inspirovat k návštěvě restaurace ve vašem městě. Tím se portál Jídlo.cz odlišuje od ostatních podobně zaměřených webů. Přináší informace nejen o receptech na jídlo, ale věnuje se i ostatním oblastem, které by každý gurmán měl mít na své orbitě.
Pro čtenáře přináší Jídlo.cz kvalitní magazín, který je okořeněn rozhovory se známými osobnostmi o jídle a souvisejících věcech. A pokud byste se nechtěli zdržovat čtením, tak Jídlo.cz nabízí i kategorii video receptů, jejichž valnou část natočil kuchař Pepe. Webovou stránku Jídlo.cz se určitě vyplatí sledovat, protože zde jednoduše najdete třeba recept z cukety, top recepty nebo třeba maminčiny recepty.

Recepty.cz

Recepty.cz je komunitní web, který se zaměřuje především na recepty, vaření a vše spojené s gastronomií. Recepty.cz jsou součástí mediální skupiny Czech News Center, která zastřešuje další zájmové a hobby weby. Namátkou mezi ně patří Aha.cz, Blesk.cz, Blesk pro ženy, Maminka.cz, Abecedazahrady a jiné. Inspiraci hledat můžete také v jejich papírovém časopise F.O.O.D.
Na velmi oblíbeném webu https://www.recepty.cz/ najdete téměř 31 500 receptů od amatérských i profesionálních kuchařů a hromadu rad a tipů, abyste se v kuchyni nadobro neztratili. Každý recept lze ohodnotit a přidat můžete i vlastní postřeh a hodnocení ostatních. Uživatelsky příjemné a pro pohodlnou orientaci sloužící je rovněž rozšířené vyhledávaní podle kategorie receptu, které se na hlavní nabídkové liště rozděluje na – oblíbené recepty, nejnovější, suroviny, světová kuchyně. Pod touto nabídkou najdete ještě zpřesňující kategorie podle denního času jídla zdravý oběd, rychlá večeře a chuťovky a podle typu jídla – polévky, maso, omáčky, přílohy, těstoviny, moučníky. Nově můžete vybírat i podle autora receptu.
Recepty.cz rovněž dávají prostor pro diskuze s ostatními uživateli v diskuzních fórech, samozřejmostí je nahrávání fotografií vlastních jídel.

Toprecepty.cz

Toprecepty.cz jsou podle žebříčku společnosti Netmonitor nejnavštěvovanější internetovou stránkou zaměřenou na recepty na jídlo na českém internetu. Horní nabídková lišta je na Toprecepty.cz ve dvou položkách docela originální. Jsou to kategorie kulinářský slovník a uvařeno, kam kuchaři-uživatelé vkládají svoje aktuální kulinářské výtvory. Kulinářský slovník je zase velmi praktický slovníček pojmů, neboť ne všechno známe.
Základem webu je však více než 62 000 originálních receptů. Pro lepší orientaci slouží rozdělení na klasiku oběd a večeře, dále můžete vybírat z vietnamské či české kuchyně. Velmi praktickou množinou receptů jsou recepty do 20 minut a recepty do 50 korun. V podkategoriích potom najdete klasiku od moučníků přes vepřové maso až po grilovanou zeleninu. Tipy a triky a on-line magazín zase přispívají k soudržnosti kuchařek a kuchařů na webu https://www.toprecepty.cz/.


Vaření.cz

Vareni.cz nabízí více než 45 000 receptů, které kategorizuje do tří hlavních skupin – druh jídla, národní kuchyně a příležitost. Po najetí myší na příslušnou ikonku se rozbalí početné podkategorie. U druhu jídla je to staré známé dělení na například moučníky, nápoje nebo třeba marinády. Sekce národní kuchyně překvapivě obsahuje opravdu široký výběr národních kuchyní. Vybírat můžete z černohorských, ukrajinských, norských nebo kanadských receptů. Pokud hledáte nějakou exotiku, pak jste opravdu na správném místě. V kategorii příležitost lze volit recepty na dětskou párty, narozeninovou oslavu, ale i pohřební hostinu, recepty na svatbu, valentýnské recepty, velikonoční recepty a vánoční recepty.
Přidaná hodnota webu https://www.vareni.cz/ pak vězí v možnosti tvorby vlastních on-line kuchařek, které jsou v ucelené formě k dispozici ostatním uživatelům. Sekce rady a magazín už patří k tradičním položkám webů o vaření.

Proženy.cz

Prozeny.cz je internetový lifestylový portál, který zaměřuje na ženský svět, ale podle svých slov nejen na něj. Číst na tomto webu můžete o kráse, módě, receptech, zdraví, hubnutí o vztazích a také o celebritách. Internetová stránka funguje od roku 2008 a je součástí skupiny Seznam.cz. Oddělení receptů na https://www.prozeny.cz/ je přehledné, a to díky použitým ikonkám, řazené do několika kategorií. Recepty na polévky, omáčky, sladké, saláty, ale i zajímavá sekce zavařování, v níž vedle receptů na zavařování najdete i články s touto tematikou. Velmi užitečné. Další užitečnou kategorií jsou recepty pro začátečníky, která obsahuje opravdu jednoduché recepty pro nezkušené kuchařky a kuchaře. Namátkou recept na houbové bramboráky nebo recept na zapečené těstoviny.
Prozeny.cz je komplexní internetový magazín, který nejenom, ale přece jenom hlavně ženám přináší témata, která hýbou ženským světem. Součástí toho je pěkný web o receptech na jídlo, který potěší také tematickými přesahy, které obohatí vaše aktivity.

Receptynakaždýden.cz

Jak už prozrazuje sám název, recepty na každý den skutečně nabízejí přehledné řazení receptů na jídlo podle dnů v týdnu. Po kliknutí na https://www.receptynakazdyden.cz/ například na pondělí se vám ukážou čtyři recepty, které potom můžete během dne jednoduše uvařit, protože jejich výběr je poměrně sofistikovaný. Pro tyto recepty na jídlo jsou totiž společné použité ingredience nebo stejná sezonnost surovin. Velmi praktické. Pokud ovšem nepreferujete tento způsob výběru, recepty na každý den nabízejí obligátní dělení na recepty na večeři, předkrm, na polévku, na oběd, dezert a tak dále.
Jako uživatelsky cennou sekci lze hodnotit ty nejlepší recepty, které vám nabídnou opravdu top recepty, které se mezi kuchařkami a kuchaři těší největší oblibě. Recept na dýňovou polévku, recept na špagety bolognese nebo recept na sýrovou omáčku jsou přesně ty taháky, které čtenáře zajímají nejvíce.

Fresh.iprima.cz

Prima FRESH je kulinární a gastro magazín, který se v pěkné grafice věnuje zejména receptům. V hlavní nabídce má ale i články, restaurace a svůj časopis. Kategorie restaurace obsahuje informace o vybraných podnicích v Praze a Plzni, které stojí za to navštívit. https://fresh.iprima.cz/ vydává i svůj vlastní tištěný časopis, který si můžete koupit na stánku. A protože je tato internetová stránka navázaná na televizi Prima, najdete zde spoustu video receptů, což se jeví jako velmi praktické. Vedle toho můžete na stránkách najít odkazy na televizní pořady, které kdy byly vysílané právě na stanici Prima.
Samotné recepty na jídlo si můžete seřadit podle nejnovějších nebo nejpopulárnějších. Na pravé straně potom můžete najít konzervativní rozdělení do kategorií. Od chuťovek a předkrmů až po zeleninové recepty.

Apetitonline.cz

Apetitionline.cz je internetový portál zaměřený výhradně na recepty na jídlo. Vydává i vlastní tištěný časopis, který si můžete koupit v obchodě. Hlavním navigačním řádkem na https://www.apetitonline.cz/ je sekce Co si chcete uvařit?, kde jsou i pomocí ikonek seřazeny kategorie, jako jsou dezerty, drůbež, hovězí, polévky, luštěniny, ryby nebo těstovinové saláty. Po kliknutí na jednotlivou kategorii máte možnost filtrovat recepty dál. A to podle použitých ingrediencí, délky přípravy, náročnosti nebo způsobu přípravy. To ale znamená, že o receptu už musíte něco vědět, abyste jej mohli někam zařadit. Proto apetitonline.cz cílí spíše na zkušenější kuchařky a kuchaře. I přes to se apetitionline.cz vyplatí navštívit, protože jednotlivé recepty jsou zde zpracovány velmi poctivě. A tak recepty na jídla jako dršťková polévka nebo recept na svíčkovou, rizoto a palačinky zde najdete pečlivě zpracované.

Receptyonline.cz

Receptyonline.cz patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším webům o jídle a receptech na českém internetu. Recept na jídlo je zde zastoupen téměř 21 tisíci položkami, což už dává značný prostor pro výběr. Na první pohled barevně příjemné zpracování se ale na druhý pohled stává docela nepřehledné. I přesto na https://www.receptyonline.cz/ najdete zajímavé a užitečné kategorie. Příkladem může být sekce staročeská kuchyně a zabijačkové recepty, recepty pro maminky nebo recepty pro nejmenší děti, které jsou ještě rozděleny na podkategorie recepty pro děti do jednoho roku a recepty pro děti od jednoho roku. Přesto, anebo právě proto to nic neubírá na tom, že zde najdete třeba recept z cukety nebo nějaký ten top recept. který vám redakce receptyonline.cz připravila a který vám kuchyni určitě pomůže.

Pro zvídavé kuchařky a kuchaře na webu receptyonline.cz najdete také všemožné encyklopedie, které vás informují o nejrůznějších bylinách, houbách nebo mořských potvorách. Tyto části jsou opravdu informačně nabité a dá se to velice ocenit. Hledáte-li tak alternativu k ostatním receptovým webům o jídle, stránka receptyonline.cz spolehlivě doplňuje nabídku českého internetu ve věci jídla a všeho okolo gastronomie.

Recepty.eu

Recepty.eu je jednoduchý web o receptech, kterých podle svých slov nabízí přes 120 tisíc. Realita je však taková, že web https://www.recepty.eu/ má ve svém portfoliu daleko méně receptů. Například v kategorii hovězí maso naleznete pouze dva recepty, a to recept na hovězí na víně a recept na hovězí steak s chřestem. Do jednotlivých kategorií se ale dostanete teprve po rozliknutí části nejnovější recepty. Fotky jednotlivých jídel kazí jejich vodotisk, takže na pokrmy není dobře vidět. Nicméně přidávání receptů je poměrně jednoduché, a i proto si web recepty.eu svoje pravidelné uživatele našel.

iReceptář.cz

iReceptář.cz je široce rozkročený web, který potěší i milovníky zahradničení a různě intenzivní kutily. Nicméně obsahuje i kategorii vaření a recepty, která sama sebe uvede nejnovějšími články. U nich je velmi zajímavé, že stejně jako se používá doba vaření u receptů na jídlo, tak zde redakce uvádí, kolik času budete potřebovat na přečtení toho kterého článku. Opravdu zajímavé. Po rozklinutí článku na https://www.ireceptar.cz/ se vám vylistuje kategorizace jednotlivých receptů. iReceptář.cz svoje vlastní recepty nezveřejňuje, ale používá ozdrojované recepty z jiných webů, najmě těch, o kterých byla řeč výše.

iGurmet.cz

iGurmet.cz patří do stejné skupiny jako iReceprář.cz, takže se tyto dva weby částečně překrývají. Stránka je rozdělena do pěti hlavních sekcí – recepty, video recepty, rady a návody, suroviny a časopis. V kategorii časopis najdete odkazy na tištěný časopis Gurmet. Recepty dělené podle surovin obsahují i podkategorii suroviny podle sezonnosti. Navzdory svému pojmenování video recepty obsahují také videa, jako je Jak snadno nakrájet cibuli, což určitě pomůže začínajícím kuchařkám a kuchařům.
Recepty na https://www.igurmet.cz/ jsou jednak řazené klasickou metodou maso, nápoje, ovoce, nápoje atd., druhak zajímavějším rozdělením recepty pro alergiky, pro celiaky, pro diabetiky a podobně. Tato kategorizace opravdu pomůže všem, kteří to potřebují.


Sdílejte článek s přáteli!

Komentáře

AlaNov89   3.8.2022 - 09:55

Nikde ani zmínka o kuchařka pro dceru, cuketka nebo https://bestrecepty.cz


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k TOP 10 receptových stránek na českém internetu, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako TOP 10 ových stránek na českém internetu.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, ových, stránek, českém, internetu.

Kde najít informace×