Top 10 domácích zmrzlin

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Na doma připravené zmrzlině je skvělé to, že vždy přesně víme, co v ní je, na rozdíl od mnoha lákavých zmrzlin kupovaných v kornoutku, kdy to většinou vůbec netušíme. Další výhodou je, že si připravíme zmrzlinu přesně takovou, na kterou máme chuť, ať už se jedná o různé ovocné zmrzliny nebo lákavé mražené smetanové krémy.

Hned jak se venku trochu oteplí a slunce začne pěkně hřát, málokdo z nás téhle studené a osvěžující pochoutce odolá. Existuje spousta receptů, protože je nespočet druhů ovoce a dalších přísad, které můžeme k výrově domácí zmrzliny použít. Může být lehká, téměř dietní, nebo naopak hustá a plná smetany. Je jen na nás, jakou si vybereme.

Velkou výhodou zmrzlinových dobrot je to, že nám vydrží nějakou dobu v mrazáku, a tak si je můžeme připravit dopředu. Celé léto tak můžeme mít vždy po ruce dobrý osvěžující a lákavý dezert nebo rychlou svačinku. A přidáme-li ke zmrzlině ještě nějaké čerstvé právě natrhané ovoce, bude to velmi zdravé mlsání.


Jahodová zmrzlina

Jahodová zmrzlina


Smetanový a po jahodách vonící mražený krém je báječný. Je to jedna z těch lákavých zmrzlin, které voní létem a prázdninami. A jen málo z nás nemá jahody v oblibě.


Citronová jogurtová zmrzlina

Citronová jogurtová zmrzlina


Z ledového citronového krému můžeme připravit úžasné zmrzlinové poháry. Přidáme čerstvé jahody, borůvky nebo třeba maliny, doplníme čepicí ze šlehačky a třeba ještě přidáme pár hoblinek kvalitní čokolády.


Mátová zmrzlina s čokoládou

Mátová zmrzlina s čokoládou


V tomto receptu použijeme koupenou vanilkovou zmrzlinu. Doplníme ji křupavými sušenkami, peprmintovou čokoládou a dalšími ingrediencemi. Vyrobíme tak lahodné zmrzlinové řezy, kterým určitě nikdo neodolá.


Mražená roláda se zmrzlinou

Mražená roláda se zmrzlinou


Podle tohoto návodu připravíme neobvyklý a luxusní mražený moučník. Můžeme ho mít uložený v mrazničce a pro nečekané návštěvníky roládu jen nakrájíme na plátky. Klidně ji můžeme ozdobit i trochou šlehačky a kandovanou třešní.


Domácí ovocné nanuky

Domácí ovocné nanuky


Tato svěží ovocná zmrzlina zažene žízeň v horkém dni zcela jistě. Kromě toho, podle použitého ovoce nebo jeho směsí, může být pokaždé trochu jiná. Navíc příprava je velmi jednoduchá a klidně ji můžeme svěřit dětem.


Mražený jogurtový krém s ovocem

Mražený jogurtový krém s ovocem


Snadno a rychle připravená zdravá a osvěžující svačina nejen pro děti. V létě, kdy všude dozrávají jahody, borůvky, maliny, ostružiny, rybíz a další oblíbené ovoce, ho připravíme během chvilky. A rozhodně s ním budeme mít úspěch.


Domácí nanuk z jogurtu,  malin a broskví

Domácí nanuk z jogurtu, malin a broskví


Když dodržíme ovocnou kombinaci malin s broskvemi, budeme příjemně překvapeni jemnou a letní chutí tohoto nanuku. A rozhodně bychom měli použít kvalitní smetanový jogurt, aby jeho chuť vynikla.


Jahodový koktejl se zmrzlinou

Jahodový koktejl se zmrzlinou


Je to nápoj a zároveň je to zmrzlina. Tohle skvělé spojení určitě nikdo neodmítne. A naše děti a jejich prázdninoví kamarádi už rozhodně ne. Vyzkoušejte a uvidíte sami.


Borůvkový zmrzlinový koktejl

Borůvkový zmrzlinový koktejl


Dostaneme-li o prázdninách chuť na vynikající borůvkový koláč z vlastnoručně nasbíraných borůvek, vypravíme se do lesa. Určitě borůvek nasbíráme tolik, že nám jich trochu zbude i na tento ledový borůvkový koktejl.


Ovocný nanuk s jogurtem

Ovocný nanuk s jogurtem


Nanuk s třešněmi a malinami je zmrzlina dvou různých chutí na jednom dřívku. Chladivá pochoutka, kterou můžeme mít uloženou v mrazáku do zásoby. Příležitost k mlsání a zahnání letní žízně se totiž vždycky najde.


Odkazy na tématické stránky

Recepty na zmrzlinu


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 10 domácích zmrzlin, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 domácích zmrzlin.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: top, domácích, zmrzlin.

Kde najít informace×