Tipy na rychlou a vydatnou svačinu 2020…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Připravte vydatnou svačinu sobě i svým dětem, protože pravidelná strava je stejně důležitá jako výběr kvalitních potravin. Zařazením svačin do svého denního jídelního plánu získáte více energie, zlepšíte si soustředění nebudete mít sklony k obezitě či poruše příjmu potravy.

Svačte dvakrát denně

Život se zrychluje a nejen vy, ale i vaše děti máte denně vysoký výdej energie. Pokud si ale myslíte, že zdravá svačinka znamená dvě mrkve a jedno jablko, jste na omylu. Jen samotné ovoce nebo zelenina nestačí, je potřeba doplnit bílkoviny a sacharidy.

Ideální svačina by měla obsahovat vyvážený poměr všech základních výživových prvků, jako jsou komplexní sacharidy (ideálně celozrnné pečivo), bílkoviny (sýr cottage, tvaroh, žervé, apod.), zdravé tuky (třeba nesolené nepražené oříšky), vitamíny, minerály a vlákninu (zeleninu). Dobrý svačina by měla tvořit přibližně 10 až 15 % energetického příjmu z celého dne. Tento průměr počítá však s tím, že se ráno dobře nasnídáte.

Svačte jako Japonci

Připravte si zdravou svačinu v podobě japonského sandwiche onigirazu, které je plné vitamínů a na rozdíl od sushi ho máte hotové za několik minut. Garantujeme vám, že vás tato svačinka doslova dostane. Její výhodou je rychlá příprava a vyvážený poměr všech potřebných složek zdravé svačinky.


Nestárnoucí anglický sendvič

Obecně se má za to, že původcem nebo prvním konzumentech sendviče byl lord Sandwich ve druhé polovině 18. století a určitě netušil, že se sendvič bude těšit vysoké oblibě také v 21. století. Základem je kvalitní a chutný chléb, nejlépe celozrnný a bohatá náplň. Pokud vám zbyde pečené maso či salát, udělejte si vydatný sendvič. Stejně jako tomu je u onigirazu vaší invenci se meze nekladou.

Svačina do sklenice

Svačiny do sklenice jsou naprostým letošním hitem, chutnají a vypadají skvěle. Můžete si je připravit na sladko i slano, podle toho na co máte zrovna chuť. Stačí vám sezónní zelenina či ovoce, vločky, mléčné výrobky a jejich rostlinné alternativy, ořechy semínka. Je to velmi jednoduché, potřebné ingredience vrstvěte na sebe do uzavíratelné sklenice, okořeňte a máte hotovo. Pokud připravujete zálivku, je dobré tekutinu přidat až na konec, aby se vám jídlo nerozmočilo. Nutričně vyvážená svačina do skla vám i vašim dětem dodá potřebnou sílu do každého dne.

A nakonec malý tip na závěr, pokud nestíháte připravte si svačinu den předem. Nemusíte tak pak mít výmluvy, že nestíháte. Děláte to hlavně pro sebe a své děti.

Sushi sendvič onigirazu

Sushi sendvič onigirazu


Připravte si zdravou svačinu v podobě japonského sandwiche onigirazu, které je plné vitamínu a na rozdíl od sushi.


Sendviče s rajčaty a sýrem

Sendviče s rajčaty a sýrem


Sendviče s rajčaty a sýrem jsou zdravou svačinou pro děti do školy.


Kuřecí sendvič s mozzarellou

Kuřecí sendvič s mozzarellou


Kuřecí sendvič s mozzarellou je lahodný sendvič, oblíbený po celém světě


Smažené cuketové sendviče

Smažené cuketové sendviče


Smažené cuketové sendviče mohou být chutnou zeleninovou večeří.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Tipy na rychlou a vydatnou svačinu 2020…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Tipy na rychlou a vydatnou svačinu 2020….
Nebo hledejte podobné podle části názvu: tipy, rychlou, vydatnou, svačinu, 2020….


×