Tipy na dárky pro tatínky. Oslavte Den otců dobrým jídlem a pitím!

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Druhou květnovou neděli se již tradičně slaví Den matek. Otcové však nepřijdou zkrátka, protože i oni mají svůj den, který v mnoha zemích připadá na třetí neděli v červnu. Letos budeme slavit den všech tatínků 19. 6. a obdarovat je lze například jedlými dárky.

Poděkovat rodičům za péči a starostlivost je krásné gesto, které se praktikuje už od starověku. V Babylónii děti děkovaly otcům za péči už před čtyřmi tisíci lety a činily tak na hliněných kartičkách. I za vznikem moderního Dne otců stojí vděčnost.

Statečný veterán

První Den matek se v Americe slavil v roce 1909 a pro mladou dámu z městečka Spokane ve státě Washington byl velmi inspirativní. Sonora Smart Doddová se rozhodla poděkovat svému tatínkovi, válečnému veteránovi za to, že dokázal ji i její čtyři sourozence po smrti matky sám vychovat. V místní komunitě navrhla oslavit Den otců a jako datum vybrala 5. června, kdy měl její rodič narozeniny. Pastorovi se však termín nehodil, a tak ho změnil na třetí neděli v červnu. Svátek se nakonec ujal, termín zůstal a v roce 1972 byl americkým prezidentem Richardem Nixonem oficiálně prohlášen za národní svátek zákonem.

Čím tatínky potěšit?

Možností jak poděkovat rodičům za jejich péči, lásku i výchovu je mnoho. Ženy potěší květina nebo drobnost v podobě bonboniéry, ale čím uctít tatínky? Největším dárkem, který rodičům dáte, může být váš čas. Vyrazte proto s nimi za zábavou nebo do přírody.


I jedlé dárky se těší velké popularitě, ať už jde o slané či sladké varianty. Menší děti mohou tatínkům upéct například muffiny, jejichž příprava není nijak složitá. Milovníky sladkého určitě potěší malé dortíky s čokoládou nebo ovocem. Tatínkům, kteří holdují spíše slaným dobrotám, určitě zachutnají muffiny se sýrem a anglickou slaninou, plněné mletým masem nebo s rajčaty a mozzarellou.

Pokročilejší kuchaři si mohou troufnout připravit jako dárek hamburgery na nejrůznější způsoby, špízy s masem a zeleninou. Muže určitě potěší i „flák" pořádného masa, třeba ugrilovaný při zahradní party a podávaný s čerstvým salátem.  

Milovníky grilování, které je aktuálně v plném proudu, lze obdarovat třeba domácími grilovacími omáčkami a čatní. Oblíbenými dárky jsou také nápoje – ať už alkoholické či nealko. Nechte se inspirovat v galerii níže.

Muffiny s čokoládou

Muffiny s čokoládou


Sladká varianta oblíbených dortíků nemá chybu a hotová je do půl hodiny.


Muffiny se sušenými rajčaty

Muffiny se sušenými rajčaty


Je libo slanou variantu muffinů? Když do těsta přidáte sušená rajčata, neprohloupíte!


Aperol Spritz

Aperol Spritz


Tento letní drink chutná maminkám i tatínkům. Stačí ho jen správně namíchat.


Malinový raw dort

Malinový raw dort


Milovníky zdravé stravy zajisté potěší raw dort plný slaďoučkých malin.


Nejlepší čokoládový dort

Nejlepší čokoládový dort


Život bez čokolády byl určitě chudší! Čokoládový dort je klasika, která se nikdy neomrzí.


Cuba libre

Cuba libre


Dovolenkovou náladu navodí tento alko drink z daleké Kuby.


Mojito bez alkoholu

Mojito bez alkoholu


Nealkoholické mojito zvládnou připravit i děti a klidně mohou i usrkávat.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Tipy na dárky pro tatínky. Oslavte Den otců dobrým jídlem a pitím! , je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: tipy, dárky, pro, tatínky., oslavte, den, otců, dobrým, jídlem, pitím!.


×