Těžko se vám vstává a trpíte nedostatkem energie? Vyzkoušejte kořen Maca…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Máte problém s raním vstáváním a trpíte nedostatkem energie? Vyzkoušejte peruánský kořen Maca, kterému se také přezdívá peruánský ženšen. Žijte aktivní a vitální život bez depresí a pocitů strachu.

Maca správná volba pro aktivní život

Účinky „peruánského ženšenu“ ocení zejména sportovci nebo lidé, kteří jsou velmi vytížení. Některé studie dokonce uvádějí, že pravidelné užívání Maci dokáže zpomalit stárnutí. Má mnoho pozitivních účinků na vaše tělo i mysl jako jsou například - vytrvalost při sportovním výkonu, zvýšená plodnost a sexuální aktivita, odstranění depresí, pocitů strachu a úzkosti a dokonce může zmírnit bolesti hlavy. Za poslední léta se Maca stala velmi populární, protože je nutričně bohatá a obsahuje vápník a mnoho dalších důležitých vitamínů jako jsou C, B6 a B2. Má výraznou sladovou chuť a to z ní dělá skvělá doplněk například do smoothies a koktejlů.

Užívání je velmi jednoduché

Už staří Inkové si uvědomovali sílu této rostliny, díky ní byli silnější a vitálnější, a proto ji s oblinou užívali dennodenně. Pravidelné užívání dává hormonální systém do rovnováhy což ocení například ženy v klimateriu, nebo pokud trpíte menstruačními bolestmi. V přírodní medicíně se využívala i při léčbě akné, k získání lepší odolnosti vůči stresu a ke zlepšení kognitivních funkcí. Tento prášek plný živin (5 g) jednoduše přimíchejte do vašeho oblíbeného nápoje, smoothie, džusu nebo vody (250-350 ml). Macu můžete také zkusit přidat do snídaňové ovesné kaše a určitě tím nic nezkazíte, ba naopak. Nepřekračujte však doporučené denní dávkování. Je vhodná i do veganské, vegetariánské a bezlepkové stravy, díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů. Těsně po konzumaci se vyvarujte konzumaci kávy.


Obrovský přínos pro sportovce

Vysoký obsah esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA) má pozitivní účinky na hubnutí při rýsovacích trénincích. Maca zabraňuje ztrátě svalové hmoty, ale urychluje spalování tuků. Oceníte ji pokud se věnujete nějakému vytrvalostnímu sportu, protože dodá vašemu organismu potřebnou energii pro lepší výkon. Jedná se o velmi oblíbenou superpotravinu, která je vhodná pro každého, kdo chce zlepšit svou zdravou a vyváženou stravu.

Tuťáková Poke Bowl Ahi

Tuťáková Poke Bowl Ahi


Zdravé a svěží jídlo, které hraje všemi barvami a rozveselí vás hlavně uvnitř.


 Pečená treska s citronem a česnekem

Pečená treska s citronem a česnekem


Řecká klasika, kterou si můžete připravit za několik minut i v mrazivém únoru.


Losos teriyaki s pak choi a sezamem

Losos teriyaki s pak choi a sezamem


Všichni milujeme teriyaki omáčku, ale víte co je to vlastně pak choi? Je na čase to změnit...


Tvarohový krém do dortů

Tvarohový krém do dortů


Připravte si tento jemný tvarohový krém, který krásně vynikne na kakaovém korpusu.


Pečená kotleta v troubě

Pečená kotleta v troubě


Namarinované maso vložíte do trouby, která udělá veškerou práci za vás. Kdo by neznal kotlety.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Těžko se vám vstává a trpíte nedostatkem energie? Vyzkoušejte kořen Maca…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×