Stravování při úplňku. Na co si dát pozor?

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Zářící měsíc na obloze je krásná podívaná, ale jsou lidé, kteří na úplněk reagují citlivěji. Potrápit je může špatné spaní, zjitřené emoce, ale také zdravotní problémy. Dle astrologie má totiž každý úplněk spojitost s určitými orgány v těle. 

Prvnímu letošnímu úplňku se přezdívá také vlčí. Tuto nálepku získal od obyvatel starých indiánských kmenů, kteří ho nazvali podle zvířat - vlků -, která se v lednu stahovala k jejich obydlím, z důvodu nedostatku potravy. Nyní bude úplněk ve znamení Raka a pěkně zabrnká na city.

Plný měsíc se letos objevil na obloze v úterý 18. ledna, konkrétně 48 minut po půlnoci a je pěkně mrazivý. V některých částech republiky se lidé mohou těšit také ze sněhové nadílky. Na co si dát kromě namrzlé vozovky ještě pozor? 

Emoce na houpačce

Vlčí úplněk, tedy první plný měsíc letošního roku, ovlivňuje zejména naši citovou stránku. Během úterý, ale ještě pár dní poté, se mohou senzitivnější jedinci cítit více osaměle, sebelítost nebude nic ojedinělého a objevit se může i pořádný vztek. Tyto negativní pocity však za pár dní odezní, a s tím je třeba pracovat. Některá znamení zatouží po romantice a zahoří vášní, jiná budou bilancovat a řešit, co ve vztahu dál. Nepouštějte se proto do žádných zásadních sporů, ale nechte je raději trochu “uležet”. Věnujte se více sobě, a pokud to jen trochu půjde, i svým blízkým.


Pozor na zažívání

Měsíc však neovlivňuje jen emoce, ale také naše fyzické tělo a tentokrát budou v oslabení zejména játra. Tento týden se proto vyhněte tučným pokrmům a konzumace alkoholu. Do jídelníčku zařaďte zelené a hořké potraviny, které tento orgán pročišťují. Pokrmy dochuťte zázvorem, kurkumou, bazalkou či rozmarýnem, které udělají játrům dobře. Jako pitná kůra se nyní doporučuje čaj z fenyklu, heřmánku, kopřivy nebo máty. Pro očistu jater je ideální konzumovat výtažky z ostropestřce mariánského.  

Nejen játra však budou v ohrožení. Náročné to bude také pro ženské orgány - konkrétně prsa, vaječníky a dělohu. Kdo chce být v pohodě, měl by se držet v teple a věnovat se třeba péči o dekolt, která bude mít nyní silnější efekt než v jiném období. Hovězí vývar

Hovězí vývar


Vývar dodá tělu potřebnou energiii a navíc ho krásně zahřeje. Ne nadarmo se říká, že je to lék.


Zázvorový čaj

Zázvorový čaj


Čaj ze zázvoru udělá tělu dobře hlavně v zimě. Během lednového úplňku se doporučuje dvojnásob, protože posiluje činnost jater.


Kuřecí tortilla

Kuřecí tortilla


Drůběží maso zabalené v populární placce, to je kuřecí tortilla. Skvělý pokrm pro odlehčení jídelníčku.


Muffiny s čokoládou

Muffiny s čokoládou


Báječně chutnají a pozvednou náladu! Čokoláda a endorfiny jdou prostě ruku v ruce.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Stravování při úplňku. Na co si dát pozor?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Stravování při úplňku. Na co si dát pozor?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: stravování, při, úplňku., dát, pozor?.

Kde najít informace×