Stane se káva bez kofeinu hitem současnosti?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Káva se řadí mezi nejoblíbenější nápoje na světě, avšak už jste někdy slyšeli o kávě bez kofeinu? Avšak nenechte se zmást, i když se jedná o kávu bez kofeinu, obsahuje ho 3-4 %. A co je to vlastně kofein a je opravdu tak škodlivý? Rozmýšlíte se, zda ji vyzkoušet a jestli chutná stejně jako ta s kofeinem? Tento článek Vám přináší odpovědi na Vaše dotazy.

Co to vlastně kofein je?


Kofein je stimulant, který povzbuzuje srdeční činnost, jehož dlouhodobější užívání a požívání ve větší míře způsobuje i závislost, stává se drogou. Tento stimulant se nachází jak v nápojích (káva, energetické nápoje, černý čaj, kofola), tak i v některých potravinách. Kofein po požití zůstává v těle 3 až 9 hodin, avšak jeho účinky lze pozorovat již 10 minut po jeho užití, kdy působí proti spánku a únavě organismu.

Jak chutná?


Káva bez kofeinu se svou chutí nikdy nevyrovná kávě s kofeinem, jelikož při procesu odstraňování kofeinu z kávových zrn je odstraněna i velká část aromatických a chuťových prvků. 


Pro koho je tato káva určená?


Káva bez kofeinu je vhodná především pro osoby, které nemohou pít kávu (s kofeinem) například ze zdravotních důvodů, kdy u některých osob při vyšší konzumaci kávy nastává srdeční arytmie, potíže se spánkem či potíže s trávením. Káva bez kofeinu je také vhodná pro těhotné a kojící ženy, které by měly konzumaci tohoto nápoje omezit. Tato bezkofeinová káva je vhodnou náhražkou kávy pro osoby, které by si chtěly vychutnat kávu bez vedlejších účinků, které jim v "klasické" kávě způsobuje kofein.

Je pro náš organismus také přínosná?


I když káva bez kofeinu obsahuje mnoho chemických a nepřírodních látek, jejichž množství je ovlivněno právě procesem odstraňování kofeinu z kávových zrn, tak množství látek, které pozitivně působí na naše zdraví, obsahuje i káva, ze které je odstraněn kofein.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Stane se káva bez kofeinu hitem současnosti?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Stane se káva bez kofeinu hitem současnosti?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: stane, káva, bez, kofeinu, hitem, současnosti?.

Kde najít informace×