Slivovice – pochoutka z vypáleného ovoce svědčí zdraví!

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Teď si všichni pijani řeknou, že došlo na jejich slova. Máme ovšem na mysli konzumování slivovice v malém množství. Destilát, který je pevně spojen s návštěvou Valašska, Luhačovického zálesí a Slovácka, je oblíbený i na Balkáně, v Polsku a celé střední Evropě.

Kolébka zrození slivovice je nejistá, ale to snad běžným uživatelům nevadí. Pokud si chceme opravdu pochutnat, nejlepší je domácí produkt vypálený ze švestek, jablek, hrušek, mirabelek. Ničím neobvyklým není ani slivovice z třešní, angreštu, ořechů a podobně. Obsah alkoholu je kolem padesáti procent. Kupované výrobky mají asi čtyřicet procent, což je oproti domácí verzi „likérek“. Na druhou stranu někomu nižší obsah alkoholu vyhovuje, ale domácí se prostě nic nevyrovná!

Proč a kdy pít pro svěží organismus?

Milovníci slivovice budou nadšeni z toho, že je její pití v malém množství zdraví prospěšné. Dokáže roztáhnout cévy a rozpouštět tuky. Specialisté se shodli na tom, že by se měla konzumovat hned ráno, protože večerní užívání není vůbec vhodné. A doporučená denní dávka? Jedna štamprle! Zdá se vám to málo? Věřte, že to stačí. I tak to s vámi pěkně zamává. Ihned budete mít plno energie do nového dne. Zlepší se trávení a metabolické pochody. O desinfekci úst ani nemluvě.


Kde použít slivovici?

Mnoho lidí nedá dopustit na obklady ze slivovice při bolestech a otocích kolen, loktů a ramen. Slivovicový zábal proti bolesti zubů, který je doplněný heřmánkem, meduňkou či mátou, je dobrým pomocníkem. O bystrý zrak se postará rozetření dvou kapek destilátu v dlaních a následné přiložení k očím. Dokonce se proces osvědčil při šedém zákalu. Slivovice desinfikuje a vylepšuje myšlení. Jakmile se rozumně užívá, má blahodárný vliv na obranyschopnost organismu.

Jak říkali naši předkové, jedna štamprlička ráno je nejlepším lékem na světě.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Slivovice – pochoutka z vypáleného ovoce svědčí zdraví!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: slivovice, pochoutka, vypáleného, ovoce, svědčí, zdraví!.

Kde najít informace×