Sladké svačinky, bez kterých z domu neodejdete!

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Chystáte si doma svačiny do práce? Ne? Ne, protože je to zdlouhavé? Ne, protože na to nikdy doma nemáte ingredience? Ne, protože vám na to večer nezbude čas? Dnes se přesvědčíte, že to jde. A bude vás to i bavitJak na chutné, levné, rychlé a nutričně plnohodnotné sladké svačiny?

Jak neskončit u salátu z kantýny?Vždy si v práci u ne příliš zdravé svačiny říkáte, že příště už budete jíst zdravěji? Ale ne vždy vám to vyjde a zase skončíte u levného pochoutkového salátu z pracovní kantýny? Možná je to proto, že jste přesvědčeni, že jíst zdravěji je příliš komplikované na to, abyste to dodrželi. Ale není. Už zítra můžete začít váš zdravější životní styl a místo bílého rohlíku (coby prázdných kalorií) si můžete dát nutričně výživné vločky. Stačí, když doma seženete zavařovací sklenici s víčkem (0,3l) nebo jinou menší krabičku s víčkem. Víčko je zde nanejvýš důležité, musí být pevné a vodotěsné. Obsah skleničky nebo krabičky by se neměl dostat ven ani v nekontrolované situaci, kterou bezesporu je dobíhání k autobusu.

Sklenička je základ, ale co do ní? No přece mix nejrůznějších dobrot - zdravých dobrot, jako jsou vločky, pohanka, jogurt, oříšky, semínka, ovoce…

Hotová svačina, kterou v obchodě neseženeteSvačinu teď můžete mít hotovou do 5 minut. Stačí, když si doma pořídíte zásoby toho, co se rozhodnete snídat. Jako základ pro vaši zdravou svačinku doporučujeme ovesné vločky, pohanku, rýžové vločky, bulgur. To je pak dobré proložit buď bílým jogurtem, nebo kefírem. Samozřejmě můžete použít i ovocný jogurt, ten ale zbytečně zvyšuje počet kalorií. Vločky a bílý jogurt je tedy základ. Mezi to pak můžete dát vše, co je zdravé a na co máte chuť. Tedy nakrájené ovoce (banán, jablko, borůvky, jahody), oříšky (mandle, lískové, vlašské), semínka (chia, dýňová, lněné - ty ale rozdrťte), sušené ovoce (rozinky, švestky, meruňky, goji).  Když tyto suroviny proložíte, jejich chuť se prolne a vy máte o zdravou a plnohodnotnou svačinu v práci postaráno. Vše v jedné sklenici, tohle v žádném obchodě neseženete. Než se do dobroty pustíte, skladujte ji v lednici, jak doma, tak i později v práci.


Každý den nemusíte do obchoduVšechny suroviny, které mají dlouhou trvanlivost, jako jsou vločky, pohanka, semínka, oříšky, sušené ovoce a tak dále si můžete nakoupit ve větším množství. Pak je skladujte nejlépe v uzavíratelných sklenicích, dlouho vám tam vydrží čerstvé a zachovají si svou chuť. Tak nemusíte chodit každý den do obchodu, ohlídat si musíte jen zásobu bílého jogurtu či kefíru a nějaké to ovoce. Ale to se doma vždycky najde, ne?

Takto připravená svačinka bude startem do nového dne, ať je jakýkoliv. Můžete si ji připravit nejen do práce, ale i na výlety či jen tak na doma. Sladké zdravé svačinky:  • zaženou hlad,


  • dodají vám potřebné vitamíny, minerály a další výživné látky,


  • zaženou chuť na sladké,


  • nabijí vás energií,


  • budou pomocníkem v hubnutí,


  • nastartují metabolismus.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Sladké svačinky, bez kterých z domu neodejdete!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: sladké, svačinky,, bez, kterých, domu, neodejdete!.


×