Prostřeno! Zvládli byste uvařit?

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Vaření a taktizování
Asi není nutné dlouze představovat televizní pořad Prostřeno! Ale pro ty, kteří televizi nesledují, přece jen pár slov. Jedná se tedy o televizní soutěž ve vaření. Vždy je pět účastníků (na pět dní v týdnu), každý si dopředu sestaví své menu a to se pak snaží v určeném časovém limitu připravit. Poté co nejlépe pohostit protivníky, vymyslet pro ně zábavu a doufat v to nejlepší hodnocení. Ještě nesmíme zapomenout na úkol týdne, ten je tajný (dokud ho někdo neprozradí), pro všechny stejný a každý by ho měl splnit. Boduje se od 1-10. Samozřejmě nikdo do posledního dne neví, kolik kdo dal bodů a tak vzniká veliký prostor pro taktizování.

Kulinářské umění, no to určitě!
Člověk by si řekl, že se přihlásí ti lidé, kteří se zajímají o gastronomii a umí připravit opravdu delikatesy. Ale opak je ve většině případů pravdou. Finanční odměna pro výherce soutěže je 60 tisíc korun a to je velice lákavé. Přihlásí se tedy kde kdo a nemusí ani umět vařit. Mnoho lidí se nestydí připravit polévku z pytlíku a hlavní chod z polotovaru nebo konzervy. Díky celkem vysoké výhře pak lidé bodují podprůměrně a vyhrát může i ten nejhorší kuchař. Takže kulinářský zázrak se nekoná. A pravdou je, že uvidíte spíše českou klasiku nebo steak s přílohou…. Pokud vás přece jen něco zaujme, recept si pak můžete najít na internetu.

Pevné nervy a přemýšlet nad svým chováním
Ten, kdo se přihlásí, by měl mít pevné nervy a být ve vaření opravdu zběhlý. Jelikož připravit v časovém limitu výherní menu pro pět lidí o několika chodech + úkol týdne, který může být také složitý, není žádná sranda. Dost často účastníci vůbec nemyslí na to, že je v televizi sledují milióny diváků a můžou si střihnout pěknou ostudu. Je také důležité přemýšlet nad svým vystupováním, chováním v průběhu celého pořadu a nad taktizováním. Existuje totiž už několik případů, kdy po odvysílání pořadu začali lidé slovně, telefonicky nebo i fyzicky napadat účastníka, který se v pořadu nezachoval zrovna správně. Čím menší město nebo vesnice, tím horší to může být. Tak pozor na to.  Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Prostřeno! Zvládli byste uvařit?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Prostřeno! Zvládli byste uvařit?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: prostřeno!, zvládli, byste, uvařit?.

Kde najít informace×