Sdílet:

Proč vařit doma?

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Žijeme v době, která tlačí na výkon. Při naší honbě za úspěchem často není ani čas na to, abychom se pořádně najedli. A když už jíme, odbýváme se prefabrikovanými jídly z fastfoodů nebo supermarketů. Málokdy máme čas na to si uvařit.

A přitom výhody domácího vaření jsou zřejmé. Víme, co jíme. Suroviny si nakupujeme sami. Je jen na nás, kde nakoupíme. Můžeme se spolehnout na velké obchodní řetězce, případně nakoupit vše, co potřebujeme, v malých obchodech s ověřenou kvalitou.

Je jen na nás, co si uvaříme, na co máme právě chuť. Ať už je to mnohachodová hostina pro návštěvu, nebo jen jednoduchá rychlovka k večeři. Vaříme-li si sami doma, máme úplnou kontrolu nad tím, jak jídlo bude chutnat. Pokud si dáme oběd v restauraci, nebo jídlo ve fast foodu, skoro stoprocentně nebude chutnat přesně tak, jak bychom chtěli. Tu bude pikantnější, než máme rádi, jindy jsou v něm suroviny, jejichž chuť nevyhledáváme. Doma jídlo bude chutnat přesně tak, jak budeme chtít. A pokud nebude chutnat tak, jak chceme, můžeme vinit jen sebe.

Vaření doma je dobrodružství. Jsou momenty, kdy v ledničce není skoro nic a vy musíte něco uvařit. A i když je surovin dostatek, někdy prostě  nevíte, co se stane. A koneckonců - vaření doma je zábava. Je to úžasná tvůrčí činnost. Kuchařky a jiné knihy receptů jsou jen základem, od kterého se může vaše fantazie odrazit. Vaření je skvělou příležitostí k experimentování, s chutěmi, se způsobem přípravy, se vším.


A nakonec ještě jeden dobrý důvod: Vaření doma šetří naše peněženky. Jeden dva obědy v restauraci a dovezená pizza k večeři rozpočet pravděpodobně nějak významně nezruinuje, ale - zkusme si to napočítat po měsíci, po dvou. A pak to srovnejte s náklady, které investujete do přípravy jídla doma.

Myslím si, že výhody vaření doma jsou zřejmé. Proto můžeme dát jen jednu jedinou radu na závěr: Vařme doma!

Odkazy na tématické stránky

Recepty na vař ení


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Proč vařit doma?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Proč vařit doma?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: proč, vařit, doma?.

Kde najít informace×