Přeměňte odpad v drahocenný poklad: Pořiďte si domácí kompostér...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Přestaňte vyhazovat bioodpad do směsného odpadu a namísto toho si doma odpad přeměňte v hnojivo. Domácí kompostéry začínají být obrovským hitem a už dávno neplatí, že to lze pouze na zahradě. Vyzkoušejte například malý Bokashi kompostér, díky kterému začnete s organickým odpadem zacházet zodpovědně a ušetříte vaší peněžence.

Kompostovat se vyplatí

Odpadu se nikdo moc nevěnuje. Jednoduše ho odvezou popeláři, zmizí z vašich očí a vy jste rádi, že jste se ho zbavili. To je však naprostá škoda, protože je to skvělý materiál, který je velmi výživným hnojivem pro vaše rostliny a biologicky rozložitelný odpad tvoří 40-60 % komunálního odpadu. Je tedy logické, že když ho začneme doma zpracovávat, ulevíme životnímu prostředí, protože pokud by se všem domácnostem o polovinu zmenšil koš, nebylo by nutné ho tak často odvážet. Efektivní nakládání s odpady se rozhodně vyplatí a vaše domácí jungle vám poděkuje. Díky kompostování zachováte přirozený cyklus rozkladu, během kterého vrátíte Zemi, to co jste si vzali.

Bez zápachu i mušek

Již delší dobu přemýšlíte, že si pořídíte domácí kompostér, ale obáváte se nepříjemného zápachu či mušek v interiéru? Vyzkoušejte tento malý šikovný kompostér, který rozloží váš bioodpad bez námahy, zápachu a hmyzích spolubydlících. Velmi skladný kompostér, můžete umístit kdekoliv v bytě a nebude zapáchat, navíc vypadá vkusně, takže vám nebude hyzdit interiér. Na organickém odpadu si smlsnou mikroorganismy, které odpad fermentují a zbyde z něj jen výživná kapalina pro vaše domácí rostliny. Fermentovaná hmota slouží jako perfektní hnojivo, urychlovač kompostu a zbytek odpadu můžete vyhodit do hnědé popelnice. Fermentace s Bokashi kompostérem je podstatně méně náročná na péči než je tomu u větších žížalových kompostérů.Truffles z tmavé čokolády

Truffles z tmavé čokolády


Moučník, který si všichni budou pamatovat...


Francouzský nicoise salát s tuňákem

Francouzský nicoise salát s tuňákem


Tento salát obsahuje vše co vaše tělo potřebuje.


Mozečková polévka

Mozečková polévka


S touto plévkou se vám může zvýšit IQ, zejména při nákupech. Milujeme květák.


Langoše

Langoše


Léto je skoro tu a sezóna langošů bude brzy v plném proudu.


Chřest

Chřest


Velmi originální recept na chřest. To musíte vyzkoušet!Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Přeměňte odpad v drahocenný poklad: Pořiďte si domácí kompostér..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×