Pravidelné setkávání seniorů a dětí s postižením pokračuje úspěšně i dnes

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Mezigenerační integrační projekt seniorů z Nadačního fondu Agora 7 a dětí s postižením z organizace Smiling Crocodile pod názvem #krokodylivpristavu i v těchto dnešních nelehkých dobách stále pokračuje, pouze se přesunul do virtuálního prostředí.

Smiling Crocodile je nezisková organizace, která dětem s těžkým kombinovaným postižením dlouhodobě poskytuje terapie, vzdělání a integrační projekty v Čechách i v rozvojových zemích . V Praze tato organizace provozuje pro tyto děti mateřskou a základní školu, a výhledově se chystá rozšířit své služby i o dětskou paliativní péči.

Agora 7 je nadační fond, který založila v roce 2016 developerská společnost Daramis a již několikátým rokem podporuje jeho provoz. Agora 7 podporuje různé projekty zaměřené především na kvalitní život seniorů. Aktivně spolupracuje s místními komunitami v Praze 7, jako je Charita Holešovice, Armáda spásy a Pečovatelské centrum Prahy 7. Jejím největším projektem je vzdělávací a kulturní centrum Přístav 7, který je určený aktivním seniorům, a to nejen z Prahy 7. Právě mezi seniory z tohoto centra a dětmi ze Smiling Crocodile probíhá již několik let projekt #krokodylivpristavu.

Pravidelné setkávání se a společné aktivity realizují obě organizace již třetím rokem. Jak děti, tak i senioři si toto neobyčejné spojení velmi užívají a pozitivní výsledky vzájemné integrace jsou znát na obou stranách. Společně sportují, vaří, sází bylinky na zahrádce, tvoří různé dekorace. Z tohoto svého přátelství nafotili již společný kalendář a zasadili na zahrádce Botanicula na Praze 7 velkou růži přátelství.


Ředitelka organizace Smiling Crocodile Dagmar Herrmannová je přesvědčená, že ani covid nemůže jejich přátelství úpně zastavit : „ Naše dosavadní aktivity v rámci projektu #krokodylivpristavu realizujeme s úspěchem dál, jen jsme je přesunuli do virtuálního světa. I tato forma našim malým krokodýlkům pomáhá, nabíjí je energií a chutí tvořit nové věci, protože vědí, že z každého jejich výtvoru budou mít senioři velkou radost, i když se nesetkají osobně.“

Jak říká fundaiserka Nadačního fondu Agora 7, Nikola Bitalová : „Je krásné vidět, jak si senioři a postižené děti mezi sebou sdílí vzkazy, obrázky, nebo vaří podle nových receptů. Na sociálních sítích proběhla již -dýňová výzva- plná podzimních dobrot a dekorací a teď nás pro změnu čeká -výzva vánoční-. Senioři jsou nadšení z předčítání pohádek pro děti na dálku nebo ze společného online zpívání.“

Stejně jako senioři, i děti s postižením jsou v koronavirové době rizikovou skupinou a svým přátelstvím a společnými aktivitami si navzájem pomáhají toto obtížné období překonat. „Společná online setkání blahodárně působí nejen proti jejich izolaci a samotě. Nové zkušenosti s interaktivním kreativním online programem jsou i skvělou příležitostí pro lepší adaptaci seniorů na nové technologie“, říká Marie Lebedová, vedoucí Přístavu 7.

 

Ač každý sám, přece jsme spolu! To je motto celého tohoto projektu a v této náročné a pro mnohé nelehké době, by možná mohlo být motem i pro nás ostatní.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Pravidelné setkávání seniorů a dětí s postižením pokračuje úspěšně i dnes, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×