Potraviny, které vám zvednou náladu!

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Uspěchaný život
Věda a technika jde stále kupředu a tím se zrychluje náš život. Jsou na nás a náš čas kladeny vysoké nároky a není divu, že se cítíme jak v jednom kole. Pořád někam spěcháme a máme přesto pocit, že nic nestíháme. Jsme stále na telefonu nebo internetu a kdokoliv nás může kdykoliv zastihnout. Komunikujeme s mnoha lidmi najednou a udržuje nepřiměřené množství přátelství díky facebooku, twitru, apod. Tím se okrádáme o spoustu času. Je to takový začarovaný kruh a trvalý shon má vliv na naši psychiku. Tímto způsobem života vyčerpáváme velké množství minerálů a vitamínů a často je nezvládáme doplnit. Proto jsme pak unavení, přepracovaní, rozladění, podráždění a máme špatnou náladu.

Jak zatočit s únavou a špatnou náladou?!
Samozřejmě důležité je si umět rozvrhnout čas, naučit se odpočívat a také sportovat. Právě sport vyplavuje z mozku serotonin, tzv. hormon štěstí. Jeho tvorbu můžeme podpořit i konzumací určitých potravin – těch, které obsahují L-tryptofan, vitaminy skupiny B, hořčík a kyselinu listovou.
Nyní vám poradíme, pomocí kterých potravin zatočíte se špatnou náladou….

Banány a mandle jsou obzvláště dobré, jelikož obsahují hořčík a tryptofan. I jiné ořechy zlepšují náladu. Tryptofan obsahují také slunečnicová semínka, chřest a neloupaná rýže. Vitamíny skupiny B najdeme například v celozrnném pečivu, luštěninách, mase, listové zelenině, tvrdých sýrech a jáhlech. Sójové výhonky, kakao, celozrnné pečivo a tmavě zelená listová zelenina obsahuje hořčík, který působí jak pozitivně na naši náladu, tak proti únavě.


Dobrou náladu samozřejmě dokáže navodit i čokoláda, ale musíme vybírat opravdu kvalitní  obsahující min. 70% kakaa. Káva dokáže povzbudit náš organismus, avšak opět to chce kvalitní espresso a nepřehánět to – max. dva šálky denně. Na uklidnění můžeme popíjet bylinné čaje jako je např. meduňka, třezalka a andělika. Možná jste pomysleli na alkohol, ano, ale ten v malém množství - max. 2dcl kvalitního nejlépe červeného vína denně nebo 3dcl 10° piva (za předpokladu, že nemáte zdravotní problémy).


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Potraviny, které vám zvednou náladu!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Potraviny, které vám zvednou náladu!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: potraviny,, které, vám, zvednou, náladu!.

Kde najít informace×