Pomelo - Pod pevnou slupkou lahůdka plná vitamínů i imunity

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V obchodě více než ovoce připomíná míč. Dostat se pak k lahodné chuti citrusových plodů, kterou v sobě toto exotické ovoce ukrývá, nebývá jednoduché. Rozhodně však stojí za to zdolat pevnou slupku pomela a propracovat se k lahodně šťavnatému pokladu. Pomelo totiž v sobě ukrývá nejen lahodnou chuť, ale i mnoho tělu prospěšných látek.

Pomelo je plné cenných vitamínů

Možná vás ani nenapadlo, že původ má pomelo v Asii, odkud se rozšířilo do celého světa. Skutečně se jedná o citrusový druh ovoce, který si zachovává chuť jako pomeranč osvěžený grepem, ovšem bez typicky hořké pachutě. Pro milovníky grepů i pomerančů je zkrátka pomelo tím pravým ovocem s vůní jižních dálek.

Navíc se pomelo skutečně pyšní vysokým obsahem pro tělo velmi důležitých a cenných látek a vitamínů.


V pomelu tak najdete:

-železo
-vitamín C
-vitamín B
-mangan
-zinek
-draslík
-bílkoviny
-sacharidy
-fosfor

Proč jíst pomelo?

Protože skvěle chutná, je plné důležitých živin, vitamínů, a navíc je skvostnou náhražkou nejrůznějšího nezdravého zobání u oblíbených seriálů. Nejlepší čas pro konzumaci pomela je v ranních hodinách, a to pro obsah přirozených cukrů, které v sobě ukrývá. Chybu samozřejmě neuděláte, ani když si pomelo dáte večer.

Našemu tělu totiž pomelo umí velmi pomoci:

-v boji s chřipkou a nachlazením
-pomáhá při hubnutí
-snižuje cholesterol
-zlepšuje kvalitu pleti, nehtů i vlasů
-podporuje trávení
-odvodňuje

Pusťte se tedy s vervou do boje s pevnou slupkou a vychutnejte si tento dar přírody, který vás osvěží, zasytí a vylepší i podzimní náladu a splín.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Pomelo - Pod pevnou slupkou lahůdka plná vitamínů i imunity, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: pomelo, pod, pevnou, slupkou, lahůdka, plná, vitamínů, imunity.

Kde najít informace×