Sdílet:

Polopatě

Hana R.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pořadů o zahradách, bydlení, vaření, pěstování ovoce, zeleniny a rostlin všeho druhu vůbec, je na televizní obrazovce nespočet. Všichni co rádi zahradničí, bydlí ve vlastním domku, mají nebo chtějí mít na zahradě jezírko nebo bazén, vítají informace o moderních trendech, rady odborníků jak si počínat, aby se rostlinám nebo zelenině dařilo, jak zahradu a dům opravit nebo vylepšit. Jedním z těchto magazínů, který je mimochodem hodně povedený, je pravidelný pořad Polopatě na ČT1.

Moderní hobby magazín, kde nám užitečné informace všeho druhu každý týden zprostředkovává jeho průvodce, herec Švandova divadla na Smíchově, Filip Čapka. Tento sympatický a usměvavý chlapík nás zavede do světa zahrad, zahradních jezírek, bazénů, zahradního nábytku, do království pěstování zeleniny. Dozvídáme se od něho nejnovější trendy a novinky týkající se všeho kolem domu, oprav, přestavby, nových materiálů, prostě všechno, co by měl každý správný majitel znát.

Kromě Filipa Čapky v pořadu vystupují další známé osobnosti a odborníci na daná témata. Už byla řeč o zahradách, ale uvidíme třeba i odborníky na vaření.

Trochu nám vnesou jasno například do nových odrůd zeleniny, které vznikají křížením dosavadních druhů. Výhodou je například to, že třeba citronová okurka obsahuje vitamíny jak okurky tak i citronu. Nebo nová odrůda mrkve, fialová mrkev, obsahuje barvivo z červené řepy a má i její, pro nás velmi prospěšné, látky. A v neposlední řadě se seznámíme s pro nás třeba i neznámými druhy zeleniny, které jsou sice už dlouho na trhu, ale protože jsme o nich nic nevěděli, nikdy jsme si je k naší škodě nekoupili.

Zkušený zahradník nám zase přiblíží to, že způsobů, jak se můžeme zbavit plevele na skalce, je několik a každý, kdo má skalku, tyhle poměrně podstatné informace určitě s radostí uvítá.

A co třeba střešní krytiny. Víte kolik druhů jich je, který se kam hodí a jakou použít izolaci ke kterému z nich? Víte, že je důležité dobře vybírat firmu, která se pokrýváním zabývá a jak dlouhé bývají záruky na práci a na materiál? A v neposlední řadě, víte, že je dobré mít sestavený důkladný a úplný rozpočet ještě před podepsáním smlouvy? Většinou asi ne, a to právě jsou informace, které získáváme v tomto pořadu.

Velká, řekněme móda, dnes je, využívat netradičně dřevěné palety, a to třeba i k výrobě nábytku. Ale Filip Čapka s kolegou nám názorně předvedou, jak si snadno připravit z dřevěné palety záhon s květinami, bylinkami nebo zeleninou, který nejenže nezabere příliš místa, ale můžeme ho mít třeba na i na balkóně. Rozhodně zajímavý a neobvyklý je také způsob pěstování květin v závěsu. I to se můžeme naučit.

A nejen to, během pořadu se televizní divák může zapojit do SMS soutěže. Pokud včas a správně zodpoví položené otázky, může získat docela zajímavé ceny. A ten, kdo pořad opravdu pozorně sleduje, to rozhodně dokáže.

V jednom z dílů se zase dozvíme, jak je snadné připravit si doma kvásek, jak ho ošetřovat, aby nám stále vydržel, a také nás naučí, jak se vaří makové knedlíky a zeleninová omáčka, kde kvásek použijeme. Vyrobením domácího kvásku nám odpadne jedna ze základních položek nákupního seznamu a to jsou kvasnice nebo prášek do pečiva. Kvásek je spolehlivě nahradí a můžeme ho mít doma neustále poruce.

Informací je spousta a získávat je v pořadu Polopatě je příjemné a rozhodně užitečné. Vylepšovat si bydlení, pečovat o svou zahradu, pěstovat si svou vlastní zdravou zeleninu a užívat si krásy rozkvetlých květinových záhonů je jeden ze způsobů relaxace a je to zdravé hobby v našem přetechnizovaném a uspěchaném životě. Kromě konkrétních a hmatatelných výsledků nám přináši i pocit radosti a uspokojení . A to je na tom asi to nejlepší.Zdroj fotografií: Facebook.com

Odkazy na tématické stránkySdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Polopatě, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Polopatě.

Kde najít informace×