Polévky pro děti

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Určitě každý z vás vaří nebo kupuje příkrmy. Ale co polévky? Ty v regálu nenajdete a my si teď povíme, jestli dělat polévky a jaké.

Jaké polévky jsou vhodné? 

Vhodné jsou jakékoliv polévky z masa nebo zeleniny. Dají se udělat bez soli, jiného koření a smetany. Ovšem někteří lidé přisolují. Pokud patříte mezi ně, tak opravdu decentně. Někdo tohle ale odsuzuje. Pravdou je, že se doporučuje malým dětem vařit bez soli a koření.

A co dětem udělat za polévky? 


Uvedeme si pár příkladů: brokolicová polévka, špenátová polévka, hrášková, zeleninový vývar s kuřecím masem, květáková polévka nebo rajčatová.

Proč dávat polévky? 

Někteří se možná ptáte, proč dávat polévky. V období růstu zubů děti vyžadují mléko. Polévky jsou tekuté a lehce stravitelné. Pokud máte tedy problém příkrmy, je to ideální řešení. Nečekejte ale, že vám sní 300ml polévky, když se příkrmu ani nedotkne. Dítě napřed může sníst pouze 50ml. Den ode dne to potom bude lepší.

Můžu začít kombinovat s příkrmy? 

Ano, pokud dítě sní celý příkrm, a ještě má hlad. Můžete začít s minimálním množstvím polévky a k tomu celý příkrm. Pokud příkrmy kupujete. Pokud děláte domácí, není problém dát dítěti takové množství, aby mu to stačilo.

Co dělat, když nechce ani polévku ani příkrm 

To se vám může stát, pokud dítěti rostou zuby. Nemusí chtít nic jiného než mléko. Doporučuji vyčkat. Každý reaguje jinak, i dítě. A jestliže ho bolí celá pusa, tohle se vám může stát.

Dají se polévky zamrazit? 

Dají. Dejte je do skleniček, nechte vychladnout. Poté to dobře uzavřete a dejte do mrazáku. Budete mít jídlo na dny, kdy pojedete například na kontrolu k doktorovi a nebudete mít čas vařit.

Pár tipů nakonec:

Pokud děláte vývar a dítě s ním nechce nudle, těstoviny, rozmočte mu tam chleba nebo rohlík. Většina dětí miluje pečivo. Navíc pečivo by se mělo kvůli lepku zavést do šestého měsíce.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Polévky pro děti, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Polévky pro děti.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: polévky, pro, děti.

Kde najít informace×