Peče celá země lámala rekordy. Nové účastníky představí již v lednu

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Oblíbená pekařská show si mezi diváky našla řadu příznivců a velký zájem je i o posty soutěžících. Do již třetí řady pořadu se letos přihlásil rekordní počet amatérských pekařů. A kdo se letos utká o post nejlepšího pekaře? Jasno bude na začátku ledna!

O popularitě soutěže svědčí i fakt, že se letos byl o castingu obrovský zájem. Přihlásilo se více než čtyři sta uchazečů, kteří chtěli předvést své pekařské umění před zraky televizních diváků. Třetí řada Peče celá země odstartuje 6. ledna a pod dohledem poroty v podání Josefa Maršálka a Míši Landové se do díla pustí dvanáct vybraných soutěžících.  

Ani v letošním ročníku nebudou chybět zajímavé recepty z naší země i ze zahraničí. Diváci budou moci ocenit i mnohá umělecká díla, cukrářské skládačky, výrobky průzračné jako sklo a na své si přijdou i zahrádkáři či milovníci starých krajek. Během natáčení bylo tentokrát spotřebováno 221 kilogramů mouky, 63 litrů mléka a 134 kilogramů másla.

Oba porotci soutěže Míša Landová a Josef Maršálek nešetří kritikou ani chválou, práci s vybranou dvanáctkou třetí řady si však velmi pochvalují. "Při třetí řadě jsem nevnímala propracovanější strategii soutěžících. Měla jsem pocit, že si to účastníci chtěli hlavně užít," říká oblíbená cukrářka a Josef Maršálek doplňuje: "Jsem přesvědčen o tom, že soutěžící vytvořili nádherný tým a že si užívali blízkost mezi sebou. A nám, porotcům, se s nimi i díky tomu krásně spolupracovalo. Máme nezáviděníhodnou roli, protože lidi posíláme domů a musíme jim říct věci, které nechtějí slyšet. A i za ně nám poděkovali, a to se nám ještě nestalo."


Pořadem i letos provedou Tereza Bebarová a Václav Kopta, kteří jsou s projektem spojeni od jeho začátku.  Václav Kopta přitom oceňuje i další přesah, který dle něj pořad má: "Myslím, že znovu nastartoval vztah k tradici, buduje v lidech pocit rodinné sounáležitosti. Opět jsme objevili kouzlo babiččiných receptů. A to jsou věci, které se dnešní divoká doba snažila v rodinách utlumit. BBC přišla s geniálním konceptem, prostřednictvím kterého se tohle všechno podařilo podnítit, a to celosvětově." Díky soutěži se změnil život jeho kolegyni Tereze. 

"Začala jsem více péct a přestala jsem se bát postavit se k plotně i jako cukrářka. Společně s Josefem Maršálkem jsme natočili další díly cyklu České televize Buchty po ránu, ve kterém Pepovi sekunduji a snažím se pro diváky získat cenné rady," svěřila se moderátorka.

Letos se Peče celá země spojí i s tradiční velikonoční sbírkou Pomozte dětem, kterou Česká televize tradičně odvysílá na Velikonoční pondělí 1. dubna 2024. Pro dobrou věc budou péct například herečky Jitka Čvančarová a Barbora Poláková, moderátorka Martina Hynková Vrbová, herec Martin Písařík a jazzový hudebník Rudy Linka. Tematickou velikonoční technickou a kreativní výzvu si spolu s nimi vyzkouší i moderátoři pekařské show Tereza Bebarová a Václav Kopta.


Zdroj a foto: Česká televize

Tradiční buchty

Tradiční buchty


Nejen Hloupý Honza si pochutnával na buchtách. S tímto snadným receptem můžete i vy!


Kefírový moučník

Kefírový moučník


Vláčný a velmi chutný dezert ocení celá rodina.


Croquembouche

Croquembouche


Na tuto francouzskou delikatesu si troufnou jen zkušení cukráři. Pustíte se do výzvy?


Odpalované těsto

Odpalované těsto


Používá se k přípravě věnečků a větrníků. I když postup vypadá složitě, výsledek stojí za to.


Hrníčková bábovka

Hrníčková bábovka


Míry měřené na hrníčky usnadní přípravu oblíbeného moučníku jakým je bábovka.


Tvarohová buchta na plech

Tvarohová buchta na plech


Tento moučník je naditý bílkovinami. Mřížkovaná buchta chutná velkými malým!Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Peče celá země lámala rekordy. Nové účastníky představí již v lednu, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: peče, celá, země, lámala, rekordy., nové, účastníky, představí, již, lednu.

Kde najít informace×