Peče celá země: jaké plány má vítězka provoněné soutěže?

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V sobotu mohli příznivci pečení sledovat finále druhé řady pekařské show Peče celá země. Vybrat vítěze nebylo pro porotce snadné, protože finalistky podaly skvělé výkony. Skóre bylo velmi vyrovnané a o výhře nakonec rozhodla osobní a technická výzva, které vynesly mamince malého syna celkové vítězství. Jak se daří úřednici z Přerova rok od natáčení?

Na začátku vstoupilo do soutěže dvanáct finalistů. Než se amatérští pekaři v březnu představili divákům, museli uspět v náročném dvoukolovém castingu. Pod přísným dohledem poroty postupně zdolávali jednu výzvu za druhou. Někdo úspěšně, jiný méně. Soutěžících s každým dílem ubývalo a do květnového finále nakonec postoupily Jana, Lucie a Martina.

Ve finálovém díle se soutěžící musely tradičně předvést ve výzvě osobní, technické a kreativní. První výzvou byla bonboniéra naplněná čokoládovými pralinkami. V technické výzvě se finalistky utkaly s pečeným dortem se zmrzlinou Aljaška a úkolem kreativní výzvy bylo nechat dorty levitovat. Z pekařského klání posledního dílu pořadu vyšla vítězně Martina Kynstlerová, která získala titul Nejlepší amatérský pekař České republiky.

Porotce Josef Maršálek Martinu ocenil za její přístup, schopnost správně si rozvrhnout práci i za jistou dávku rebelství, která je v cukrařině třeba. "Šla do toho lidsky, na nic si nehrála a překonala sama sebe," uvedl Maršálek po vyhlášení vítěze.


Život po soutěži

Pořad se připravoval v předstihu, a tak se jeho finále natáčelo 3. června 2021. Jak se vítězce daří po roční odmlce? "Popravdě teď zpracovávám to všechno. I když je to rok od natočení, tak je to pro mě pořád takový šok," uvedla Martina v květnovém díle Rozstřelu Moniky Zavřelové. Nejlepší amatérská pekařka v pořadu přiblížila i své plány do budoucna. Kromě zaměstnání na úřadě by Martina ráda několikrát do měsíce dodávala své výrobky do cukrárny a pořádala kurzy pro veřejnost.

Vítězka se svěřila i se svými sny. Ráda by účinkovala v pořadu o pečení se svým synem, v němž by chtěla rodiče i děti motivovat k tomu, aby společně trávili více času v kuchyni. Jejím největším snem je však pořídit si dům se zahradou, kterou by občas otevřela pro veřejnost a návštěvníky uctila svými výrobky.

Za redakci Martině gratulujeme k výhře a přejeme hodně úspěchů do jejího pekařského i osobního života.

Zdroj a foto: archiv ČT

Pizza chleba podle Petry Burianové

Pizza chleba podle Petry Burianové


Vítězka první řady Peče celá země má početnou rodinu, a tak se drží praktických, ale zároveň chutných receptů. Pizza chleba podle Petry nemá chybu!


Lívanečky podle Petry Burianové

Lívanečky podle Petry Burianové


Je libo nadýchané lívanečky? Vyzkoušejte ty od Petry Burianové. Ozdobit je lze marmeládou, zakysanou smetanou a čerstvým ovocem.


Croquembouche

Croquembouche


Tento francouzský dezert je pořádnou výzvou! Sladký jehlan politý karamelem je velmi efektní a hodí se pro slavnostní příležitosti.


Odpalované těsto

Odpalované těsto


V pořadu Peče celá země si soutěžící vyzkoušeli i přípravu odpalovaného těsta, které není úplně snadné. Věnečky, banánky, větrníky i krásné labutě, to vše lze z tohoto těsta upéct.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Peče celá země: jaké plány má vítězka provoněné soutěže? , je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: peče, celá, země:, jaké, plány, vítězka, provoněné, soutěže?.


×