Sdílet:

Okurková dieta

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Okurková dieta nám může pomoci rychle zhubnout až několik kilogramů během týdne. Okurka je velmi oblíbená nízkokalorická zelenina, s jejíž pomocí můžeme pročistit střeva a celý trávicí trakt. Může z našeho těla odstranit toxiny, volné radikály či těžké kovy. Je to známé diuretikum, odčerpává přebytečnou vodu z našeho organizmu. Také určitě již známe pozitivní vliv okurky na naši pleť. Používáme ji zejména na zábaly a koupele. Takže její použití v jídelníčku i při vnější péči o tělo je většinou našemu tělu velmi prospěšné.

Okurková dieta spočívá v tom, že během týdne jíme 3x denně okurkový salát. Ten doplníme malými porcemi celozrnného chleba 3x denně, nebo dvěma většími uvařenými bramborami. Denně si můžeme také dopřát 2 vejce uvařená natvrdo nebo 150 g bílého masa na grilu bez tuku. Kromě toho můžeme při této dietě konzumovat denně 300 g ovoce ( pomeranče, banány, jablka, hrušky). K pití je nejlepší voda, čaj, káva bez cukru. Slazené limonády a veškerý alkohol tato dieta zakazuje. Musíme dbát na to, aby denní kalorická hodnota všech těchto potravin nepřesáhla 900 kalorií.

Recept na okurkový salát:

Smícháme najemno nakrájenou okurku s bílým jogurtem, přidáme špetku soli a doplníme nadrobno nasekanými zelenými bylinkami, které můžeme střídat. Většinou použijeme kopr, bazalku, petrželku, zelenou cibulku. Místo jogurtu můžeme použít i zakysanou smetanu. V poledne si dáme první porci salátu a poslední porci sníme večer před devátou hodinou.


Kromě toho, že budeme dietně jíst, neměli bychom zapomínat na tělesnou aktivitu. Není nutné tělo přepínat těžkým cvičením v tělocvičně ani doma, ale rychlé kratší procházky několikrát denně na čerstvém vzduchu našemu tělu jen prospějí a rozhodně urychlí proces hubnutí.

Okurková dieta je levná a nepotřebujeme k ní žádné zvláštní potraviny a potravinové dopňky. Také je velmi jednoduchá a rozhodně nám příprava jídla zabere jen velmi málo času. Její nevýhodou je hlavně to, že při ní budeme asi dost trpět hladem. Další nevýhodou je také to, že je krátkodobá, a po návratu do našeho normálního režimu hrozí nebezpečí, že se nám ztracená kila rychle vrátí. Záleží tudíž na tom, zda svůj jídelníček přizpůsobíme situaci, budeme se nadále stravovat zdravě a nebudeme to přehánět s velikostí porcí.

Také není vyloučené, že někomu právě tato detoxikační dieta nesedne. Naše tělo při ní přijímá během dietního týdne jen velmi málo živin, které bychom z běžně pestré stravy jinak snadno získali. Pokud se budeme cítit velmi unaveni, pocítíme žaludeční nevolnosti nebo bolesti žaludku, je dobré dietu raději ukončit. Můžeme vyzkoušet očistné diety které nám budou lépe vyhovovat a které používají k detoxikaci jiné potraviny, třeba dietu citronovou, ovocnou i další.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Okurková dieta, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Okurková dieta.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: okurková, dieta.


×