Okurka hadovka nejen na talíři

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Dietní zelenina
Okurka hadovka patří mezi tu nejběžnější zeleninu. Koupíte jí prakticky všude a opravdu málokdy se stane, že by nebyla k dostání. To je její veliká výhoda. Můžete si jí dopřát kdykoliv. Mimo jiné se jedná o kaloricky nejlehčí druh, jelikož obsahuje 90% vody. Doporučuje při redukčních dietách. Další plus je, že není nadýmavá a nezpůsobuje alergie. Dá se z ní připravit mnoho variací salátů, polévka za studena či jednohubky.

Co obsahuje?
Takže kromě vody, okurka hadovka obsahuje vlákninu, která je dobrá pro naše trávení. Najdeme v ní také vitamíny A, B a C, jež posilují naší imunitu, zlepšují naši pleť, přičemž vitamin C působí proti únavě a je to účinný antioxidant. Z minerálů můžeme zmínit hořčík a draslík. O okurce je známo, že působí pozitivně na zanícené dásně, vyplavuje z těla toxiny, snižuje obsah kyseliny močové v krvi a podporuje funkci ledvin.

Okurka při použití zevně
Okurka se hojně využívá při výrobě různých kosmetických přípravků, jelikož její složení zabraňuje dehydrataci pleti, regeneruje jí, snižuje otoky – proto se doporučují obklady z čerstvých plátků okurek na oči. Okurka má také tonizační, hojivé a čistící účinky na pleť. Stačí si čas od času udělat pleťovou masku, např. z nastrouhané okurky a zakysané smetany. Okurka dokonce pomáhá proti spáleninám od slunce.


Co si z okurky připravit?
Šťáva z okurky a mrkve je účinná jako prevence proti artritidě a měla by i zmírňovat bolesti tuto nemoc provázející. Čerstvá okurka pomáhá ničit bakterie v ústech, a proto je účinná proti nepříjemnému zápachu z úst. Připravit si můžete například tzatziky – nastrouhaná okurka, česnek, kopr či jiné bylinky, sůl, pepř, zakysaná smetana. Osvěžující je okurkový salát – nastrouhaná okurka, ocet, cukr, sůl, trocha vody a pepř dle chuti. Okurkové jednohubky jsou obzvláště vhodné při dietě – na plátky okurky namažete lučinu a na ní už na co máte chuť (pažitku, plátkový sýr, libovou šunku, atp.)

Okurkový salát s krabími tyčinkami

Okurkový salát s krabími tyčinkami


Chutná, lehká večeře během chvilky? Žádný problém, okurkový salát s krabími tyčinkami je jasná volba.


Okurkový salát s cibulí

Okurkový salát s cibulí


Řádně vychlazený okurkový salát s cibulí je opravdu osvěžující. Vhodný ke grilovanému masu.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Okurka hadovka nejen na talíři, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Okurka hadovka nejen na talíři.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: okurka, hadovka, nejen, talíři.

Kde najít informace×