Nesnášíte Vánoce? Zapomeňte na minulost a změňte úhel pohledu

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Možná máte špatné vzpomínky na dětství a máte na to právo. Mnoho z nás nemělo od útlého věku na růžích ustláno. Přesto je dobré se na škarohlídství vykašlat a začít žít znovu a jinak. Pokud vám cokoliv vaše neblahé předchozí časy připomíná, vyhoďte to. Je jedno, zda to je dětství nebo zpackané manželství. A je jedno, zda na tom máte podíl viny. Chybami se člověk učí. Staré věci a staré prostředí nás však stále hází do starých vzorců chování a je na čase to změnit. Pokud se nemůžete přestěhovat, musíte to vzít od základů. Vymalovat jinými barvami, přetřít nábytek nebo jej vyměnit za jiný, klidně z bazaru. Mrkněte na weby, kde darují lidé něco za odvoz. Budete mít bydlení v novém jedna dvě. A začněte klidně na Vánoce.

Nesnáším Vánoce
Vánoce jsou plné nostalgie a vzpomínek, a pokud nejsou vzpomínky pěkné, změňte způsob slavení Vánoc. Nedoporučujeme je ale zcela ignorovat. Nemusíte zdobit vánoční stromeček a péct cukroví. Můžete chodit krmit zvířátka do lesa, meditovat nebo se setkat s přáteli, které jste neviděli roky. Pokud to tedy chcete. Nesnášíte pečení cukroví? Od čeho jsou cukrárny a pečení na zakázku? Klidně jej nemusíte mít také vůbec. Zaměřte se na línii a jezte ovoce, budete zdravější. Nemáte děti a Vánoční stromek vám postrádá smysl? Dejte si na stůl narcisky ve vánočním květináči a dejte do něj baňky. Úplně to stačí.

Vánoční magie
Pokud ve vánočním čase marně stále hledáte něco magického a kouzelného, co v nich vidí všichni kolem a vás to strašně rozčiluje, koukejte to honem najít. Je velká škoda úplně toto období ignorovat. Pokud nesnášíte tradice, tak je nedodržujte, vytvořte si nové a vlastní. Je to váš život a je jen na vás, jak budete Vánoce slavit. Pokud jsou pro vás v dospělosti Vánoce černou můrou a chcete je zrušit, něco se ve vašem nitru v tomto období odehrává. Je jen na vás to najít a uzdravit. Všechna ta okázalá a obtěžující komedie kolem vám možná strašně leze na nervy. Odolejte a nevnímejte to. Dělejte to, co vám vyhovuje. Nemusíte uklízet až do vyčerpání, ukliďte si v sobě. Vánoční čas je nejlepší pro začátek meditace a ta má takovou moc, že budete překvapeni. Zavřete se klidně doma a zahleďte se denně do plamene svíčky. Až myšlenky odplují, najdete klid. Když usnete, nevadí, tělo to potřebuje.


Vánoční atmosféra
Vánoce jsou krásné i s atmosférou světýlek, koled, rozsvícených stromečků a nádherně vyzdobených ulic. Je to příjemné vytrhnutí ze stále stejné celoroční šedi. Možná je to kýč. Jenže lepší kýč než pytel bolesti. Pokud se nemáte s kým sejít u vánoční večeře, jděte rozdávat polévku do armády spásy nebo číst starým, umírajícím lidem do hospice. Jděte do kostela a konečně plačte. Nechte tam všechny slzy a všechnu bolest, strašně se vám uleví. Dejte vašemu životu smysl. Jakýkoliv. Cvičte do úmoru a vybudujte si perfektní postavu. Je to pořád lepší, než se vztekat na celý svět. Budete dobře spát, dobře se cítit a dobře vypadat. Dělejte to, co chcete. Vánoce za nic nemohou. Za váš zpackaný život, za bolest, kterou jste si prošli, ani za vaši náladu, která vás žere až do morku kostí.

Je to v duši, srdci i mysli
Nezkoušejte Vánoce zcela ignorovat. Je to marná práce. Vzduch je jimi tak prosycený, až to bolí. A někdy to bolí hodně. Klidně se můžete odlišovat, vystoupit z davu a jít jinou cestou. Štědrý večer slavte po svém. Vyberte si jednu z výše popsaných možností, nebo si vytvořte cestu svou. Zkuste ale najít tu malou chviličku, kdy najdete v tom nejtajnějším kousku své duše alespoň jednu vteřinu ze svého dětství, kdy jste si řekli: Dneska přece chodí Ježíšek… Chviličku, kdy jste byli šťastní. Jedna jediná malá chvilka i v srdci nešťastného dítěte dřímá a dá se najít. Dá se najít, i když máte srdce zlomené a puká vám žalem. Naděje existuje, jen jí musíte jít naproti.

Vánoční punč

Vánoční punč


Užijte si vánoční pohodu a dejte si punč ;)Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nesnášíte Vánoce? Zapomeňte na minulost a změňte úhel pohledu, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: nesnášíte, vánoce?, zapomeňte, minulost, změňte, úhel, pohledu.

Kde najít informace×