Nemyslí vám to? Vyzkoušejte čaje!

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Občas prostě nemáme dostatek energie, abychom v práci, doma nebo ve škole udělali to, co potřebujeme. Přemáhá nás únava a mozek nám takzvaně vypíná. Pomoci může některé čaje. Vyzkoušejte..

Ženšen, poklad z Asie
Tato asijská rostlina je učiněný poklad. Mnoho vietnamců a japonců si jí velice cení. Vyrábí z kořene tinktury, čaje a nakládají ho do alkoholu. Je známo, že ženšen povzbuzuje organismus, tedy dodá energii, je to prý přírodní afrodisiakum, takže probouzí chuť na sex a zbystřuje mysl. Všem, kteří v práci nebo ve škole cítí pokles pozornosti, únavu a roztěkanost, se doporučuje čaj ze ženšenu. Chuť není moc dobrá, ale účinky stojí za to. Ženšen je k sehnání v prodejnách se sypanými čaji nebo se zdravou výživou.

Maté na energii
„Čaj“ nebo spíše nápoj maté vám přinese vůni Jižní Ameriky. Zde se maté pije ve velkém. Povzbuzuje mysl a tělo, jeho výhodou je, že neobsahuje kofein. Z jeho obsahových látek bychom mohli zmínit antioxidanty a vitamíny, které jsou pro naše tělo blahodárné. Je dokázáno, že tento nápoj posiluje imunitu, působí proti senné rýmě a reguluje hladinu cholesterolu. Ještě jedna zajímavost na závěr – jedná se o listy cesmíny paraguayské, což je vzrostlý tropický strom.


Mateřídouška na naše nervy
Často hledáme vzpruhu, posílení, energii v různých energetických nápojích, kávě a čaji. Ale málokdo si uvědomuje, že nejvíce energie nám ubírá stres, podvědomé napětí a pospíchání. Proto je dobré naše nervy uklidnit a tím v sobě najít potřebnou energii do života. Pomůže mateřídouška, která uklidní nejenom mysl, ale uvolní i svalové napětí. Mateřídoušku seženete v lékárně, v sypaných čajích nebo ve zdravé výživě.

Rozchodnice růžová posílí duševní energii
Rozchodnici růžovou možná vůbec neznáte, je to vzácná bylinka, která roste jen na několika místech v Hrubém Jeseníku a Krkonoších. Zde je lepší použít tinkturu nebo odvar. Ten by vám měl zlepšit náladu, dodat duševní sílu a dodat energii.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nemyslí vám to? Vyzkoušejte čaje!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Nemyslí vám to? Vyzkoušejte čaje!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: nemyslí, vám, to?, vyzkoušejte, čaje!.

Kde najít informace×