Nejčastější chyby při hubnutí

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Už před nějakých tím pátkem jste se rozhodla, že zhubnete. Omezila jste cukr, mouku i mléko, začala se hýbat, dokonce i cvičit, ale stále se nic neděje? Můžete to mít mnoho důvodů, ale většinou jsou to stále se opakující chyby. 

1. Nízký kalorický příjem

Jíte málo. Sice to zní jako holý nesmysl, ale pokud jste v příliš velkém deficitu, vaše tělo odmítne odbourávat tuky a začne ukládat jakékoliv kalorie, které přijmete. Proto je hned ze začátku důležité si nastavit denní příjem. Neměl by být příliš nízký, ale ani vysoký. Odborník vám určí přesné číslo, ale i vy si podle tabulek můžete spočítat průměrný příjem na hubnutí. 

2. Stanovení nereálných cílů

Při prvním impulsu nás nadchne vidina hubené a vypracované postavy jako z katalogu. Nejlépe hned teď a tady. A když ne hned, tak aspoň za měsíc. Bohužel, ani za ten měsíc poctivého cvičení a držení jídelníčku nebudete mít svoji vysněnou postavu. Proto je důležité si dát reálný cíl. Například zhubnout 3 kila za měsíc. Nebo shodit 2 cm přes boky. Cíl, který je za danou dobu možný uskutečnit a neodradí vás od dalšího cvičení.

3. Vyřazení některého druhu potravin

Trend určuje vyřadit laktózu, lepek nebo veškeré živočišné produkty. Bohužel mnoho lidí to kvůli reklamám a různým článkům opravdu udělá a myslí si, že zázrakem zhubne dvacet kilo. Pravdou ale je, že pro zdravé tělo je to šok s kterým se hned tak nevyrovná. Vyřadit určitou skupinu potravin je důležité pouze v případě že na ni jste alergická. 


4. Nedodržování pitného režimu

Pitný režim je neodmyslitelnou součástí zdravého životního stylu. Dehydratace způsobuje bolesti hlavy, zácpy, nevolnosti, později vede k vážnějším onemocněním jako je onemocnění cév a srdce. S čím se pojí třeba i nedostatečná energie na trénink a celkový pohyb. Voda je důležitá taky pro naši pleť a může vám pomoct oblafnout žaludek, nebo zahnat nežádoucí chutě na sladké či slané. 

5. Nehýbete se

Máte dojem, že jste začali něco dělat, ale v mnoha případě to není dost. Pouze procházka jednou denně, nebo krátké cvičení 3x týdně stačit nebude, pokud zbytek doby prosedíte za počítačem, nebo u televize. Musíte se začít hýbat i mimo tréninky, nebo čas vyhrazený na sport. Pro začátek se doporučuje například vystoupit o zastávku dřív, zaparkovat o ulici dál, vyjít schody místo jízdy výtahem, nebo si ve volné chvíli zadřepovat. Všechny tyto maličkosti navýší váš počet spálených kalorií, díky čemuž začnete hubnout. 

6. Nedostatečná motivace 

Motivace je základ. Pokud to nebudete myslet vážně, nikdy se vám nepovede dosáhnout vašich snů. Vaší motivací může být cokoliv od zhubnutí na určitou váhu až po touze být krásná pro své okolí. Není důležité co vás pohání dopředu, ale musíte to myslet doopravdy vážně. Bez toho brzo skončíte, nebo se budete točit v začarovaném kruhu hubnutí a přibíraní. Začínat stále a stále dokola bez reálných výsledků. 


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nejčastější chyby při hubnutí, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Nejčastější chyby při hubnutí.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: nejčastější, chyby, při, hubnutí.

Kde najít informace×