Nápady na výzdobu vánočního stolu, který se stane ozdobou svátečního jídla…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Stůl je místem, kde se odehrává jedna z největších událostí vánoční slavnosti. Přinášíme tipy jak ho jedinečně dekorovat, od elegantního prostírání až po nápady na výzdobu vánočního stolu pro párty - pro každou domácnost se najde styl, který se skvěle hodí na vánoční svátky.

1. Buďte osobití

Všichni jsme zvyklí na tradiční prostírání při formálních setkání, ale u vánočního stolu je určitě potřeba umocnit slavnostní příležitost. Pokud si před večeří dáváte přípitek nebo se budete po jídle přesouvat do jiné místnosti, zvažte připevnění jmenovek na stuhy. Tyto visačky lze snadno a rychle ručně vyrobit v souladu s designem vaší slavnostní tabule. Jakmile se hosté usadí, vyzvěte je, aby si stužku uvázali kolem dna své sklenice, což jim pomůže sklenice identifikovat když se začnou pohybovat po domě.

2. Udělejte dojem jednoduchostí

Například granátové jablko krásně rozzáří jednoduchý stůl. Pokud dáváte přednost pikantním oranžovým tónům, použijte klementinky a physalis. Tyto plody dodají působivost obyčejnému bílému porcelánu a neutrálnímu prostírání. Ovoce a bobule jsou skvělým doplňkem k další rustikální vánoční výzdobě.

3. Použijte slavnostní nádobí

Slavnostní design ve stylu sněhových vloček se nikdy neokouká! Doplňte je tartanovým prostíráním a bílým prostíráním, které můžete používat i po skončení oslav. Abyste dodali stolování nádech textury a osobitosti, myslete na podložky a použijte podobný motiv stejně jako na nádobí a skleničky.


4. Kombinujte svíčky s čerstvými rostlinami

Jednoduchým způsobem, jak doma zvednout úroveň stolování, jsou svítící svíčky nebo lucerny. Vysoké svítící svíčky v různých výškách na stole dodají atmosféru večírku. Barevná kombinace svíček může vypadat honosně a oživit jednodušší prostředí. Stejně tak květiny a zeleň, které zvolíte, mohou to být rozlehlé, banketní liány nebo vázy s rozkvetlými hortenziemi ve sněhově bílé barvě. Když ke květinám sladíte barvu nádobí, krásně to celý design sjednotí.

5. Více do zelena

Dárky jsou vždy milým zpestřením vánočního stolu, ale nyní je více než kdy jindy čas podívat se na ekologičtější formy dekorace. Nikdy nepodceňujte vzrušení, které přináší zanechání drobných suvenýrů pro hosty na stole. A protože je sváteční období, můžete na každé místo přidat ubrousky se sametovou mašlí, sáčky s cukrovými proužky nebo stužkou uvázané ozdoby. Nezáleží na tom jak malé drobnosti to budou, hosté se budou cítit radostně ze svého překvapení.

Rybí polévka bujabéza

Rybí polévka bujabéza


Vyzkoušejte si letos připravit tuto lahodnou vánoční polévku.


Hrachová polévka s mátou a jarní cibulkou

Hrachová polévka s mátou a jarní cibulkou


Delikátní vegetariánská alternativa vánoční polévky.


Smažený celer

Smažený celer


Vegetariánská alternativa tradiční vánoční rybě.


Smažené kapří řízky

Smažené kapří řízky


Tradiční kapří řízky, které mají jemnou chuť jako máslo.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nápady na výzdobu vánočního stolu, který se stane ozdobou svátečního jídla…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:×