Nalaďte se na jaro!

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Březen se ujal vlády a čas, který zbývá do začátku astronomického jara, již můžeme počítat v řádu dnů. Přesto místo očekávaných prvních paprsků slunce máme za okny minusové teploty a zamračenou oblohu, místo prvních pupenů na stromech holé větve a na zemi náledí a místo chuti do života a úsměvů na rtech se vypořádáváme s omrzlinami či nachlazením. Chápu, že tato situace je demotivující a bere mnohým z nás energii. Pojďme se tedy na přicházející jaro naladit alespoň vnitřně. Jak?

Noste barvy
Černé a šedé oblečení je sice elegantní, ale jakožto převládající odstíny uprostřed tuhé zimy, která sama o sobě je plná ostrých černobílých kontrastů, působí tyto barvy spíše depresivně. Jestli chcete nabrat novou předjarní energii, proč neobměnit šatník a nepohrát si trochu s barvami? Mnoha kolemjdoucím jistě vykouzlí úsměv na rtech zdánlivě obyčejný pohled na někoho cizího, kdo přinesl do podmračeného všedního dopoledne kousek blankytně modré letní oblohy nebo růžovo-oranžového západu slunce na svém oblečení. A pokud chcete opravdu silně probudit své okolí i sebe, doporučuji šály, čepice nebo doplňky ve žluté barvě. Ta má v současném období na probuzení energie i dobré nálady extra silný účinek!

Pijte pomerančový džus
V těchto šedých a trochu smutně působících dnech neznám lepší elixír života, než džus vymačkaný z čerstvých pomerančů. Nejenže už svou barvou a vůní vám připomene písečné pláže, na které se už za pár měsíců budeme moci těšit, ale pomeranče navíc obsahují i vysokou dávku vitaminu C, takže vás během posledních chladných dnů či týdnů udrží zdravé a fit. Kromě výše uvedeného navíc takový džus i dobře chutná – pokud ale máte radši sladší nápoje, vylepšete si ho pár lžičkami cukru.

Kupte si květinu
Jaký je snazší způsob obrany proti zimnímu splínu, než si zajít do nejbližšího květinářství, vybrat si tam dle svého vkusu a nálady kytičku v květináči a odnést si ji domů? Opět doporučuji žlutou – působí blahodárně na naši náladu i energii a navíc celý byt krásně prozáří. Ale tajemství spočívá v tom, že radost vám udělá jakákoliv kytička, pokud se vám bude líbit.


Dejte si půst
I v dnešní ateistické době musíme uznat, že křesťanská postní tradice našichpředků měla něco do sebe. Občasné omezení masa a alkoholu ovlivňuje totiž nejen našeho ducha, ale i tělo – a to velmi pozitivním způsobem. Byť „alkohol v malé míře neškodí v jakémkoliv množství“, z abstinence ještě nikdo nezemřel. Naopak – když si na pár týdnů alkohol odřeknete, organismu se uleví – bude mít totiž dostatek času vyplavit toxické látky a odlehčit si před přicházejícím létem. To samé platí o mase – jídelníček, v němž budou po nějakou dobu hlavní roli hrát zelenina a ovoce, zásobuje tělo všemi potřebnými vitamíny a přispěje tak k jeho regeneraci po zimě. Pokud se nedokážete masa vzdát úplně, zkuste ho omezit alespoň na konzumaci 1x týdně, nebo ho nahraďte rybami.

Vytvářejte radost
Co se vám vybaví, když se řekne jaro? Nový život, mládí a především radost. Tak dokud tu ještě tu skutečnou radost z prvních květin a stromů v rozpuku nemáme, vytvářejte ji alespoň pro své nejbližší. Kupte nebo vyrobte malý dárek partnerovi, dětem, kamarádce – jen tak pro radost. Zpívejte si doma vaše oblíbené písničky. A hlavně se usmívejte – aspoň na ty, které máte rádi – tak budete kolem sebe šířit dobrou náladu a poslední část zimy uběhne rychleji.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nalaďte se na jaro!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Nalaďte se na jaro!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: nalaďte, jaro!.

Kde najít informace×