Matcha tea - zelené práškové zlato z Japonska…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Výjimečný typ zeleného čaje z Japonska, který si lidé dopřávají již celá staletí. Připravte si z tohoto zdravého matcha tea používaného v tradiční východní medicíně například osvěžující zmrzlinu, netradiční limonádu či lahodný zelený dezert.

Cesta čaje

Historie matcha tea je stará několik století, a samotné slovo matcha je složeno ze dvou japonských slov - mat- ve významu třít nebo malovat a cha, což znamená čaj. Nejedná se pouze o trendy výstřelek, který celý svět pije po litrech. Matcha čaj se ceremoniálně připravuje už přes 5000 let, od doby kdy v Číně vládly dynastie a v Japonsku klany Shogunů. Eisai, japonský buddhistický mnich Eisai, strávil většinu svého života studiem buddhismu v Číně a v roce 1191 se trvale vrátil do Japonska se semeny čaje spolu se zen -buddhistickými metodami přípravy práškového zeleného čaje. Semena, která tedy s sebou Eisai přivezl z Číny, byla považována za nejkvalitnější čajové lístky v celém Japonsku.

Zelené zlato

Matcha je výjimečný čaj nejen pro své zdravotní benefity, je proto důležité znát jeho složení. Z pohledu základních nutrientů můžeme čaj matcha považovat za zdroj bílkovin, vitaminu A a železa. Čaj matcha je ve světě vyhledávaný zejména pro vysoký obsah složek s antioxidačními účinky, je považován za produkt nejvyšší kvality a jedná se o nejaromatičtější zelený čaj. Jeho "umami" chuť způsobuje vysoký obsah kofeinu a teinu, spojený s nízkým obsahem katechinu, čehož následkem je vyšší obsah složek, které jsou za chuť zodpovědné. Hořká chuť jiných typů zeleného čaje je zesílená právě díky katechinem a tomu, že jsou pěstovány celou dobu na slunci.


Matcha tea na mnoho způsobů

Toto zelené zlato mezi čaji lze připravit hned na několik způsobů. Krom zen buddhistické ceremonie tradiční přípravy, si z matcha tea můžete připravit například také osvěžující zmrzlinu, nasycenou zeleným zdravím. Víte co je Brain Freeze? Jedná se o moment, kdy se studená zmrzlina dotkne horní části úst, což způsobí rozšíření cév v hlavě. Pokud nepatříte mezi šťastné majitele domácího zmrzlinovače, přijďte ochutnat matcha tea zmrzku na ​​Prague Ice Cream Festival, který letos proběhne 29. 8. 2021.


Citronová jogurtová zmrzlina

Citronová jogurtová zmrzlina


Osvěžující zmrzlina, která je velmi jednoduchá na přípravu.


Jahodový koktejl se zmrzlinou

Jahodový koktejl se zmrzlinou


Nevíte co s letošní úrodou jahod? Připravte si jahodový koktejl.


Kiwi zmrzlinka s medem

Kiwi zmrzlinka s medem


Kiwi zmrzlina patří mezi ty nejlahodnější, je plná osvěžení.


Čokoládová zmrzlina

Čokoládová zmrzlina


Tradiční čokoládová zmrzlnina, která je doslova afrodiziakum.


Mátová zmrzlina s čokoládou

Mátová zmrzlina s čokoládou


Mátu k létu prostě patří. Vyzkoušeli jste někdy mátovou zmrzlinu?



Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Matcha tea - zelené práškové zlato z Japonska…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: matcha, tea, zelené, práškové, zlato, japonska….


×