Litina má tradici a patří do moderní kuchyně

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

To, co skuteční profesionálové vědí už dávno, se konečně vrátilo i do podvědomí amatérských kuchařů - litina si znovu dobyla přední místo mezi nejpoužívanějšími a nejvýše ceněnými kuchyňskými materiály. Litinové nádobí má zcela charakteristické a nenapodobitelné vlastnosti, pro které je velmi oblíbené a umožňuje dosáhnout těch nejdokonalejších výsledků. Hodí se pro pečení, vaření, stále populárnější grilování i další tepelné úpravy potravin.

Špičkové suroviny si zaslouží to nejlepší nádobí

Když se nad tím trochu zamyslíte, je to vlastně úplně logické, pokud nakoupíme ty nejlepší dostupné suroviny a těšíme se na mimořádný gastronomický zážitek, musíme věnovat péči nejen pečlivé přípravě, ale mít také to nejlepší kuchařské náčiní. Mnohdy totiž právě ono často podceňované kuchařovo nádobí může být tím důležitým bodem, přes který vede cesta ke gastronomické dokonalosti připravovaného pokrmu. Navíc s prvotřídní přírodní litinou budete vařit skutečně zdravě, nádobí je díky použití špičkových surovin a tradičního postupu výroby zdravotně zcela nezávadné. O kterém litinovém nádobí je řeč? Přece o jediném originálu - švédském nádobí SKEPPSHULT (https://www.skeppshult.cz/).

Litinu zná každý


Proč naše babičky a prababičky používaly ty těžké, důkladné litinové pekáče? Určitě to nebylo jen proto, že by neměly možnost použít jiné nádobí, ony totiž prostě dobře věděly, že právě litina je na dokonalé propečení tím nejvhodnějším materiálem. Navíc se jedná i při vyšší pořizovací ceně vlastně o velmi výhodnou dlouhodobou investici, totiž litinové nádobí může sloužit dalším a dalším generacím, má téměř neomezenou trvanlivost a opakovaným používáním se vlastnosti litiny nijak nezhoršují. Ačkoli to zní až nepravděpodobně, u litiny SKEPPSHULT se dalším a dalším používáním vlastnosti nádobí opravdu ještě zlepšují! Taková litinová pánev nebo litinový tál jsou součástmi kuchyně, které se dědí s úctou z generace na generaci.

Litinové nádobí SKEPPSHULT v mnoha tvarech a provedeních

Zavedený výrobce s dlouholetou tradicí (u švédské firmy Skeppshult se traduje výroba litinového nádobí už od roku 1906!) určitě nemůže zůstat jen u několika běžných tvarů a velikostí, proto si z takové nabídky vybere každý, ať už vaří jen pro sebe, pro úzký rodinný okruh nebo chce občas pohostit i početnější společnost. Z litiny si lze pořídit tradiční pekáč v hlubokém nebo mělkém provedení, k němu se hodí i stylové víko pro rychlejší propečení, stejně tak ale litinovou pánev nebo lívanečník, pánve typu WOK, v nabídce nechybí ani kastroly o různém objemu a samozřejmě grilovací plát i tradiční litinový plát na pečení, vhodným doplňkem do kuchyně může být i praktický litinový stojánek pod nádobí nebo mlýnek na koření či bylinky.

Grilování není jen módní záležitost

V posledních letech je zahradní grilování stále oblíbenější a mnozí z nás si bez něj léto prostě nedovedou ani představit. S pomocí speciální grilovací pánve dosáhneme určitě mnohem lepších výsledků než s roštem nad žhavými uhlíky, na to si můžete klidně vsadit! Na litinové grilovací pánvi je totiž možné zpracovávat suroviny při vysokých teplotách bez rizika uvolňování nežádoucích látek z materiálu pánve, teplo navíc působí stejnoměrně po celé ploše pánve. S použitím plynového sporáku nebo indukční desky navíc grilovací sezóna nekončí podle kalendáře a můžete si dopřát grilované pochoutky i za nepříznivého počasí nebo v zimním období. Grilovací pánve jsou na povrchu opatřeny mřížkou nebo podélným drážkováním, takže na grilované surovině se nakonec objeví typický vzor, jaký známe i z přípravy na roštu. Tyto drážky ovšem nejsou "na parádu", slouží především k odvedení tuku a výpeku. Kromě pánví můžete ke grilování využít i grilovací plát.

Litina je dárek, který má hodnotu

Litinové nádobí SKEPPSHULT má tradici i jako dárek, který udělá velkou radost a bude ji rozdávat znovu při každém použití, ať už zvolíte jednotlivý kus nebo vyberete celou sadu. Je to dárek pro každou domácnost a jistě vždy potěší. Výhodou litinového nádobí SKEPPSHULT je i to, že se hodí prakticky na všechny druhy vaření, litinu využijeme i na moderních sporácích s indukční deskou.

A zakoupit můžete toto spolehlivé švédské litinové nádobí zde: https://www.litinove-nadobi.cz/.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Litina má tradici a patří do moderní kuchyně, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: litina, tradici, patří, moderní, kuchyně.

Kde najít informace×