Sdílet:

Krása po kapkách

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pro většinu žen je péče o tělesnou krásu součástí života. Pečují o své tělo, o pleť, o vlasy. Dnes hlavně s vydatnou pomocí obrovského množství kosmetických výrobků, vyráběných stejně velkým počtem kosmetických firem. Prostředků, které nám pomáhají udržovat  tělo krásné a svěží co nejdéle, je tolik, že někdy je hodně náročné si vybrat pro nás ten nejlepší.

V posledních letech je velký trend hledat výrobky co možná nejméně poznamenané synteticky vyrobenými přísadami, jako jsou konzervanty, barviva a podobné chemickou cestou vyrobené látky. Kosmetiku z čistě přírodních zdrojů s množstvím antioxidantů a vitamínů uvítají i lidé s citlivou pletí a alergici. Stále více se setkáváme s potřebou nezatěžovat tolik životní prostředí, a přírodní kosmetika i bio kosmetika se zdá být tou správnou volbou.

Záměrem Regeneračního centra Dayal, které založil v roce 1997 diplomovaný fyzioterapeut David Heneberg, je dosáhnout rovnováhy těla, mysli a duše různými cestami. Ať už je to jóga, Tai-chi nebo třeba rehabilitační cvičení na velkých míčích. Dále si v příjemném prostředí můžeme dopřát aromaterapie, fyzioterapie, masáže a mnoho dalšího.

Workshop "Krása po kapkách" s lektorkou Ing. Lenkou Menšíkovou ze studia přírodní a esenciální péče RosMarina, který se pořádal právě v tomto rehabilitačním centru, je dobrou ukázkou toho, že pro krásu nepotřebujeme kilogramy "zaručeně zázračných" drahých kosmetických prostředků od známých kosmetických firem. Že pomocí čistě přírodních surovin si můžeme třeba i sami doma připravit  odličovací emulzi nebo výživný regenerační krém na oční okolí. Potřebujeme k tomu jen pár základních surovin a trochu vědomostí. Vědomostí o tom, jak a co smíchat, aby nám vyrobený krém nejen vyživoval jemnou pleť kolem očí, ale také aby nám voněl, protože vůně působí na emoce a pokud je nám příjemná, cítíme se líp, a když se cítíme líp, i naše tělo a pleť se cítí líp.


Základní surovinou pro výrobu očního krému je tuk. V našem případě je nejvhodnější bambucké máslo. Je vhodné i na suchou pokožku, krásně se vstřebává a už samo o sobě zjemní naši pleť. Ale můžeme použít i mangové máslo, které nevysušuje a udržuje naši pleť hydratovanou. Jeho výhodou je, že téměř nežlukne. Máslo, které si vybereme, zředíme trochou oleje. Používá se olej jojobový, brutnákový, mandlový, arganový apod. Když se máslo po chvilce míchání krásně spojí s olejem, přidáme do krému vitamíny. Nejlépe od renomované firmy, která je zárukou jejich přírodního  původu. Důležitý je vitamín E a vitamín A. Oba jsou rozpustné v tucích a jejich přítomnost v kosmetických přípravcích je velmi důležitá. Do krému přidáme i kapku lecitinu. Jde o sojový produkt, přírodní emulgátor a nosič výživných látek do hloubky pokožky. Pokud jde o vitamíny a lecitin, jedná se o množství v kapkách, proto také  název tohoto workshopu.

Nakonec do téměř hotového krému kápneme kapičku esenciálního oleje terapeutické kvality, například od formy Young Living. Tady si můžeme vybrat z opravdu velkého množství vůní, jako je například myrha, kadidlo, levandule, mrkvové semínko, elemi a mnoho a mnoho dalších. Můžeme použít jeden druh, nebo smíchat dva až tři. Po pečlivém promíchání všech složek získáme jemný a výživný oční regenerační krém z přírodních surovin, který vyživuje jemnou pokožku okolo očí a zároveň brání předčasné povadlosti pleti a vráskám. Krém nanášíme na správně odlíčenou pleť. Jak správně pleť odličovat a čím, to byla také součást zajímavého povídání Lenky Menšíkové.

Přírodní kosmetika bez chemie se zdá být nejlepší volbou pro moderní ženy i muže. Kromě toho, že nepřidává našemu organizmu synteticky vyrobené látky, což by nám jistě příliš nesvědčilo, nezatěžuje životní prostředí. A to je věc, na kterou bychom měli začít co nejdříe všichni myslet a hlavně se podle toho chovat.

Regenerační centrum Dayal je naplněné pozitivní a laskavou energií. Může nám nabídnout pár možností, jak bychom mohli uvést své tělo a mysl do harmonie a pohody jednoduchou a přírodní cestou.

RosMarina je studio, kde prostřednictvím doteků a darů čisté přírody pečují o naše tělo, pleť a vlasy, abychom se cítily krásné. Když budeme v harmonii s přírodou, krásné určitě budeme. Protože krása člověka vychází především z jeho duše.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Krása po kapkách, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Krása po kapkách.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: krása, kapkách.

Kde najít informace×