Kaštany. Poznejte jejich sílu, kouzlo i moc!

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

S babím létem a přicházejícím podzimem se nejen děti mohou těšit z inspirujících plodů jírovce maďala. Ano, řeč je stále o kaštanu! Jírovec maďal je totiž správný botanický název tohoto statného stromu, který nám dává tolik oblíbené plody – kaštany. Než si z nich vyrobíte spolu s dětmi nejrůznější postavičky nebo je odnesete zvířátkům do lesa na přilepšenou, zjistěte, čím vším vám osobně mohou být tyto lesklé a na dotyk příjemné plody prospěšné.

Kde se bere síla kaštanů?

Kaštany dostaly od přírody dar v podobě skupinu tripertenů, flavonoidy a škrob. Můžete si z nich připravit nejrůznější tinktury i mazání. Extrakty z kaštanů skvěle pomáhají při zánětech žil, trombóze i hemeroidech, zvyšují pružnost cév, zlepšují lymfatické otoky a umí si poradit i s některými migrénami.

Kaštany v kapse pro uklidnění, proti bolesti zad i na neplodnost


Nic naplat – kaštany v sobě ukrývají velkou sílu, moc a energii. Již po desetiletí je známo, že kaštany v dlani jsou nejen příjemným antistresovým pomocníkem. A umí pohladit na duši téměř jako lidský kontakt. Především však kaštany v kapse skvěle bojují proti bolesti zad a kloubů. Není také žádným tajemstvím, že plody jírovce maďalu symbolizují plodnost, a tak pokud se právě snažíte otěhotnět, nejlépe do kapsy u kalhot vložte několik kaštanů a noste je denně všude s sebou.

Pro dobrý spánek i imunitu

Na závěr se s vámi musíme podělit o zajímavou babskou radu. Pokud si chcete noc co noc dopřávat kvalitní spánek a vsávat ráno odpočatí, máme pro vás jednoduchou radu. Stačí si nasbírat takový počet kaštanů, jako je vám let a přidat jeden navíc. Kaštany vložte do bavlněného povlaku na polštář menší velikosti a vložte pod svůj klasický polštář. Ráno zjistíte, že se cítíte svěží a dokonale vyspaní, i když jste museli brzy vstávat. Podle babských rad kaštany pod polštářem skvěle fungují i ve prospěch vaší imunity a umí vytáhnout neduhy z vašeho těla během spánku.

Na rýmu i na kašel

Ustelte si na kaštanech a zimu přečkáte bez nachlazení a rýmy. Kaštany můžete volně položit pod lůžko, matraci nebo vložit do povlaku, jak jsme popsali výše. Pokud vás trápí křečové žíly, můžete si své nohy podložit právě kaštany. Jejich síla dokáže vyladit imunitní systém a posílit ho, takže se vám vyhne kašel i virózy. A dokonce díky nim dost možná zatočíte s revmatismem.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Kaštany. Poznejte jejich sílu, kouzlo i moc!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Kaštany. Poznejte jejich sílu, kouzlo i moc!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: kaštany., poznejte, jejich, sílu,, kouzlo, moc!.

Kde najít informace×